Çocuklarda dikkat eksikliği belirtileri

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 11 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Çocuklarda dikkat eksikliği belirtileri nelerdir

  Dikkat eksikliği olan çocuklarda sorun dikkat edememek değildir; dikkatin süresi ve yoğunluğu yaşıtlarına göre daha azdır.

  Dikkatin neye yöneldiği de süre ve yoğunluğu etkiler.Örneğin derslerine çok kısa süre odaklanabilen bir çocuk oyun gibi ilgisini daha fazla çeken konulara çok daha uzun süre dikkatini verebilir. Gürültülü, kalabalık ortamlarda yoğunlaşamazken, sakin bir ortamda, birebir konuşmalarda dikkatini toplayabilir.

  Dikkatsizlik hataları, bir anda birkaç konuyla birden ilgilenme, başladığı işi bitirememe, karşısındakini dinlemiyormuş gibi görünme, zihni yoran işlerden kaçınma,
  unutkanlık ve eşya kaybetme sık görülen davranışlardır.

  Bu tür davranışlar pek çok çocukta zaman zaman görülebilir. Dikkat eksikliği, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) rahatsızlığının aşırı hareketlilik ve dürtüsellikle birlikte temel belirtilerinden biridir.

  Çocuğa bu rahatsızlığa bağlı dikkat eksikliği tanısı konabilmesi için belirtilerin 7 yaşından önce var olması, birden çok ortamda ve 6 ay veya daha uzun bir süre boyunca kesintisiz görülmesi gerekir.
   
Yükleniyor...
- Çocuklarda dikkat eksikliği Forum Tarih
Çocuklarda Görülen Dikkat Eksikliği Nedenleri Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Çocuklarda Dikkat Eksikliği Nedeni Bebek Bakımı 22 Ocak 2013
çoçuklarda dikkat eksikliği neden olur Bebek Bakımı 11 Ekim 2012
Çocuklardaki Dikkat Eksikliği Hastalıklar 14 Mart 2012