çocuklara sormuşlar

'Çocuk Kulübü' forumunda YAREN tarafından 25 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Çocuklara ne ile oynanmaz diye sormuşlar..
    Minik afacanların cevaplarına bakar mısınız:f196:

Çocuklara sormuşlar ; Ne İle Oynanmaz?

NİSAN ÇIRA(4 YAŞ) - Abimin kitaplarınla oynanmaz.Çünkü onun vermez.

NAZ BERK(3 YAŞ 3 AYLIK) - Kırmızı oje ile oynanmaz.Çünkü ben küçüğüm büyüyünce sürebilirim.

ATA ÖZVER(3 YAŞ) - Kazakla oynanmaz.Kolları kopar.

SEZEN GÜRBÜZ(4 YAŞ 8 AYLIK) - Kötü,çirkin oyuncaklarla oynanmaz.Ben hiç kırık oyuncakları sevmem.

OĞUZHAN GÖK(5 YAŞ) - Sivri eşyalarla oynanmaz batabilir.İzin almadan başkasının oyuncağıyla oynanmaz,kızabilir.

DOĞA KANDEMİR(4 YAŞ) - Tabakla oynanmaz .Çünkü kirlenir.

NİL ÇÜÇEN(4 YAŞ) - Makinelerle oynanmaz ,çünkü elektrik vardır.Ben hiç elektrikle oynamam öğretmenim.

ZEYNEP MUSAAĞAOĞLU(4 YAŞ) - Çiçeklerle oynanmaz,mesela vazoyla oynanmaz.Çünkü vazoyu havaya atıp tutamazsınız.Havaya atılıp tutulan şeylerle oynanır.

TEOMAN UTKU YEĞENOĞLU(4 YAŞ 10 AYLIK) - Benim babamın arabasıyla oynanmaz ,çünkü çok ağır.

KAAN KESKİN(3 YAŞ 8 AYLIK) - Kırılmış oyuncaklarla oynanmaz.Çünkü elimize batar.Hastaneye yetişmek zorunda kalırız.

TURAN ERDEM(3 YAŞ 8 AYLIK) - Oyuncaklarla oynanmaz .Çünkü çok ayıp olur.

SELİN OKTAY (4,5 YAŞ) - Camla oynanmaz,elimizi kesebilir.Bile miyorum yani.

İLAYDA BULUT(5YAŞ) - Kırılacak eşyalarla oynanmaz .Çünkü kırılırsa annemiz bize kızar.

ADNAN MAZMANCI(5 YAŞ 6 AYLIK) - Yağmurla oynanmaz.Çünkü yağmur ele gelince su gibi akar gider.

YİĞİT AKTAŞ(6 YAŞ) - Yemeklerle oynanmaz,çabuk yenir.Çünkü günah olur.

DORUK ŞANALAN(5 YAŞ) - Silahla oynanmaz Çünkü çocuklara çok zararlıdır.

ZEYNEP BOZDOĞAN (6 YAŞ) - Bulaşık makinesi ile oynanmaz.Çünkü annemiz bizi yanlışlıkla tava ,tencere sanıp bulaşık makinesinin içine koyabilir. (yerim ben bunu:))

EMRULLAH YILDIRIM(6 YAŞ) - Çok güzel bir şeyle oynanmaz.Mesela değerli bir vazoyla oynanmaz ,kırılabilir.

MESUT SOYLU(5 YAŞ) - Çiçeklerle oynanmaz,çünkü yaprakları dökülür.Sonra çiçeğin a nnesi ona kızabilir.

YİĞİTCAN GELİŞLİ(6 YAŞ) - Makkapla oynanmaz,baltayla oynanmaz elimizi kesebilir.Ambu lansla hastaneye gidebiliriz.

EFE GÜR(4 YAŞ) - Pizza ile oynanmaz.Çünkü yere dökebiliriz.

EFE YÜCEL - Ateşle ,kibritle oynanamaz.Yana n şeylerle hiç ilgilenmememiz gerekli.

TAN TOKALI(4 YAŞ 2 AYLIK) - Kibritle oynanmaz,bardaklarla oynanmaz.Yumuşak şeylerle oynanır.

2. Cevap: çocuklara sormuşlar

Hepsi süper cevaplar.Fakat ben Zeynep'in bu cevabı karşısında kendisiyle oynamak istiyorum.Havaya atıp tutmak için.:) Umarım ağır değildir Zeynep...:)

ZEYNEP MUSAAĞAOĞLU(4 YAŞ) - Çiçeklerle oynanmaz,mesela vazoyla oynanmaz.Çünkü vazoyu havaya atıp tutamazsınız.Havaya atılıp tutulan şeylerle oynanır.

3. Cevap: çocuklara sormuşlar

ZEYNEP MUSAAĞAOĞLU(4 YAŞ) - Çiçeklerle oynanmaz,mesela vazoyla oynanmaz.Çünkü vazoyu havaya atıp tutamazsınız.Havaya atılıp tutulan şeylerle oynanır. :):f30:

TURAN ERDEM(3 YAŞ 8 AYLIK) - Oyuncaklarla oynanmaz .Çünkü çok ayıp olur. "çok ayıp olur mu? çocuğa nası bişe aşılamışlar öyle" :):f30:

ZEYNEP BOZDOĞAN (6 YAŞ) - Bulaşık makinesi ile oynanmaz.Çünkü annemiz bizi yanlışlıkla tava ,tencere sanıp bulaşık makinesinin içine koyabilir. (yerim ben bunu:)) "bunu bende yerim bana da bırak :):f30:"

4. Cevap: çocuklara sormuşlar

Her iki Zeynep'e bende bayıldım..:)) Yorumlardan sonra benimkine sordum başta ''çaydanlık'' dedi ve tencere... vee tabii ardı arkası gelmedi..:f196:

5. Cevap: çocuklara sormuşlar

Çocuklarla aşık atılmaz :))