Çocuklara Grip Aşısı Yapılmalı mı?

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 4 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Kış aylarının gelmesiyle birlikte özellikle okula giden Çocuğu olan benim gibi birçok Annenin merak ettiğini düşündüğüm bir konu çocukların grip aşısı olmaları gerekiyormu.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cocuklara-grip-asisi-yapilmalimi-34153.jpg]cocuklara-grip-asisi-yapilmalimi-34153[/IMGALT]

Çocukların kış aylarında çok sık grip olmaları nedeniyle uzmanların yapılması gerektiğini önerdikleri Grip aşısının her çocuğa uygulanması gerekiyormu?Özellikle küçük çocuklara yani altı aydan küçük çocuklara grip aşısı uygulaması yapılmıyor.Yalnız bu bebeklerin anneleri aşı olaiblirler özellikle bebekleri yakından ilgilenen annelerin emziren annelerinde grip aşısı yaptırmasında bir sakınca görülmüyor.

Yalnız grip aşısı yaptırmayı düşünüyorsanız şunuda bilmeniz gerekiyor sevgili Anneler yumurta alerjisi olan çocuklara grip aşısı uygulanmıyor birde yüksek ateşli olan çocuklara bu durumdayken aşı uygulanması tavsiye edilmiyor.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/grip-asisi-cocuklara-yapilmalimi-76755.jpg]grip-asisi-cocuklara-yapilmalimi-76755[/IMGALT]

Çocuklarınıza grip aşısı yaptırmayı düşünüyorsanız biraz acele etmeniz gerekiyor ki okulllar açıldı havaların soğuması nedeniyle hastalıkların arttığı bir döneme girmiş bulunuyoruz.Grip aşısının yapılmasının uygun görüldüğü aylar Ekim ile Kasım ayları olduğu söylenyor yalnız aşı koruma etkisini bir ay içerisinde veriyor bu nedenle çocuklarınıza grip aşısı yaptırmayı düşünüyorsanız Eylül ayı içerisinde yani okulların açılmadan yaptırmış olmanız çok daha iyi olacak.

Umarım bu konu hakkında sizler için yeterli olan bilgiyi verebilmişimdir.Açıkçası ben danıştım ve öğrendim Aile hekimimizden yapılmasının iyi olacağını söylemiş olsa da ben ikinci sınıfa giden oğluma aşı yaptırmayı düşünmüyorum.Bol bol C vitamini içeren besinlerle beslenmesine dikkat ederek onu korumaya çalışacağım umarım hastalıksız sağlıklı bir kış geçiririz.