Çocuklar Neden Mutsuz ve Başarısız

'Kısa Bilgiler' forumunda Belinay tarafından 21 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Çocuklarımız Neden Mutsuz

Çocuklar Neden Mutsuz Neden Başarısız

Arkadaşlar sizlerle küçük bir anımı paylaşmak istiyorum şimdi bu zamanda okulları ve öğrencileri gördükce diyorum bizler gerçekten çok çekmişiz :):)

Görüyoruzki günümüzde çocuklar okullar herşey harika o sistem bu sistem derken elbette eğitimin getirdiği bir sürü zorluklarıda var fakat yinede okumak için bütün imkanlar sağlanıyor çocuklarımıza..

Ben ilkokul yıllarımı hatırlıyorum bir defterim olurdu şimdi gülerek anlatıyorum ama ne kadar zorluklar çekerdim ve çok üzülürdüm bölerdim bu defteri ortasından sonundan onu bir tarafını matematik dersimi yapardım bir tarafını türkçe dersimi resim derslerinde arkadaşlarımdan resim defteri sayfası alırdım resim yapabilmek için bilmiyorum gerçekten yokmuydu yoksa ailelerimizmi sorumsuzdu bu kadar bilinçli değillerdi sanırım onunla bile çok mutlu olurdum heleki öğretmen beğenip panoya astığı zaman dünyalar benim olurdu.. Bizler yada ben kendi adıma yazayım küçük şeylerden mutlu olmasını bilirdik şimdi çocuklar öylemi dersiniz ne verirseniz verin hep birşeyleri eksik hep daha fazlasını istiyorlar :f20:

Çocuklarımız neden mutsuz neden doyumsuz neden istekleri ihtiyaçları hiç bitmiyor bu soruları soruyorum sürekli kendime ve bir türlü cevabını veremiyorum.Çocuklarımızı çokmu şımartıyoruz fazlamı ilgi gösteriyoruz bilemiyorum ama bu kadar fedakarlık karşısında çocuklarımız yinede iyi yerlere gelemiyebiliyorlar ve hep eksik yanları var bunun sebebi sizce ne olabilir sizin verecek bir cevabınız varmı bu sorular karşısında :(

Hestia:Forumdas.net

2. Cevap: Çocuklar Neden Mutsuz ve Başarısız

Çok haklısın Hestia bu konuda sana canı gönülden katılıyorum sebebi çocuk olsun yetişkin olsun bir insana ne kadar verirseniz o kişi daha fazlasını sizden talep edicekdir. Çocuklarda böyle oldular işte doyumsuz ellerinde olan şeylerin kıymetini bilmeyen hep isteyen,isteyen vermeyince sorun çıkaran hayırlısı olsun çocuklar mutlu olmayı hakediyorlar..

Bizler belki yokluk çektik ama mutlu çocuklardık..