Çocuklar Kaç Yaşında Hangi Sporları Yapmalılar?

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Yasemin tarafından 7 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

 1. Özellikle küçük yaştaki çocukların nasıl ve hangi spor dallarını tercih etmeleir gerektiği konusunda büyük yardımı dokunacağını düşündüğümüz güzel bir konuya deyinmek istiyoruz yazımızda.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cocuklar-kac-yasinda-hangi-sporlari-yaparlar-41290.jpg]cocuklar-kac-yasinda-hangi-sporlari-yaparlar-41290[/IMGALT]


  Hani spor dallarına hani yaşta başlanmalı

  Koşma, yakalama ve zıplama gibi temel hareketleri 2 ile 3 yaş arasındaki çocuklar yapabilirler. Dolayısıyla bunları içeren bahçede koşma, yürüme, dans etme, suda gözetim altında oynama gibi oyunlar olabilir.

  Dans ve yüzmeye ise 4 ile 5 yaş arasında başlanması uygundur jimnastik, ip atlama ve üç tekerlekli bisiklete binmek gibi sporlar ideal spor dallarıdır.

  Jimnastik, yüzme için ise ideal yaşlardan olan yaş 7 ile 8 yaşlarıdır.Ayrıca futbol ve basketbol gibi sporlarada yönlendirebilirsiniz bu yaştaki çocuklarınızı.

  Son olarak 10 yaş ile sonrası için önceki yaşlarda başladıkları sporları daha organize olarak yapmaya devam ederken, atletizm, güreş ve küreğe başlayabilirler. Birkaç yıl sonraysa güç gerektiren tekvando ve karateye geçebilmeleri uygun olur.


   
Yükleniyor...
- Çocuklar Kaç Yaşında Forum Tarih
Çocuklarda oruç kaç yaşında farz olur Sorularla İslamiyet 7 Ağustos 2011
Çocuklara Cep Telefonu kaç yaşında alınmalı Haberler 24 Temmuz 2011
Çocuklar Boy Uzaması Kaç Yaşına Kadar Sürer? Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Çocukların kaç yaşına kadar otomobilin ön koltuğuna oturması yasaktır Sosyal Konular 5 Nisan 2013