Çocuk Eğitiminde Annenin Rolü Nedir?

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 10 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Çocuk Eğitiminde Anne

Çocuk eğitimi dendiğinde elbette anne gelir ilk akla.Neden anne diyen arkadaşlarımızda çıkabilir elbetteki ama çocuk neredeyse zamanın birçok bölümünü annesiyle birlikte geçirir.İyi kötü doğru yanlış biröçok şeyi annesindne öğrenir bana kalırsa.

cocuk-egitiminde-annenin-rolü-.

Bu nedenle annelerin çok daha dikkatli olmaları gerektiğini düşünüyorum.Çocuklarımıza sabırlı sevgi dolu merhametli ve şevkatli davranmamızın gerekli olduğunu düşünüyorum.Bazen benimde yaptığım yanlışlar oluyor bilhassa başkaları yüzünden çocuğumu azarlıyor ve ona hak etmediği şekilde davranabiliyorum ama sonrasında düşündüğümde bunu asla benim çocuğum haketmedi en küçük bir yanlışısınız dahi olsa çocukların bunları unutmadıklarını hafızalarının bir kenarına yazdıklarını unutmayın.

Siz siz olun sevgili Anneler hiç kimse için çocuklarınızı kırmayın ve onları üzmeyin en önemlisi onları hiç kimsenin yanında küçük düşürmeyin çünkü çocuklar kendilerine yapılan haksızlıkları asla unutmazlar.Bu kendiniz bir düşünün küçüklüğünüzden günümüze gelene kadar size yapılan neleri hatırlıyorsunuz.Büyük bir çoğunluğunuzun kendisine yapılan kötülükleri ve haksızlıkları unutmadığını her zaman bu kötü düşüncelerin akıllarına geldiğini tahmin edeibliyorum az çok.Böyle düşünerek çocuklarınıa çok daha sabırlı ve şevkat dolu bir kalp ile yaklaşın onları sevin ve sizi sevmesini sağlayın Çocuklar ilk eğitimlerini nneden alırlar bunu sakın unutamyın.