Çocuğunuzu Mutlu Etmenin Yolları

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  Çocuğunuzu Mutlu Etmenin Yolları

  [​IMG]
  Yapılan araştırmlaar gösteriyorki mutlu çocukların ileride de mutlu ve başarılı yetişkinler olabileceklerini göstermekte. Kuşkusuz siz de çocuğunuzun mutlu olabilmesi için bütün kaynaklarınızı kullanıyor elinizden gelen ne varsa yapıyor olmalısınız.

  Çocuğunuzun hem şimdi hem de ileride mutlu olabilmesi için yapmanız gerekenler neler? Bir de bizden dinleyin.

  Çocuğunuzun yaşam boyu duygusal mutluluğu sağlamasının en önemli yollarında biri onun sizinle, ailenizle, akrabalarla, arkadaşlarla, komşularla, hatta evcil hayvanlarla bağ kurmasını sağlamak. Araştırmaya göre çevresindeki diğer insanlarla bağ kuran çocuklar ‘sevildiklerini, anlaşıldıklarını, istendiklerini, önemsendiklerini’ düşünüyorlar.

  Unutmayın ki çocuğunuz sizdeki her şey gibi duygu durumunuzu da özümser. Çocuğunuzun duygu durumunun iyi olması için yapacağız şey, kendinizinkine dikkat etmek, stresli olduğunuz zamanlarda kendinizi rahatlatmak, ebeveyn olmanın yanı sıra bir çift olarak ihtiyaçlarınızı karşılamak.

  Araştırmalar, mutluluk ile özgüven arasında çok da sürpriz olmayan bir ilişki olduğunu gösteriyor. Çocuğunuzun güçlenmesi için yaşına göre ona roller verin. Kardeşi ile ilgilenmek, masayı düzenlemek, meyveleri yıkamak, vb. Unutmayın o bunları yaparken aileye katkıda bulunduğunu hissedecek, bu da onun mutluluğu için gerekli olan şartların büyük bir kısmını karşılayacaktır.Çocuğunuzu koşulsuz sevmeye çalışın.Onunla ilgili beklentilerinizi her zaman karşılayamayabilir ve hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Ona yakın olun. Üzüldüğü zaman onunla üzülün onu dinlemesini bilin.
   
Yükleniyor...
- Çocuğunuzu Mutlu Etmenin Forum Tarih
Çocuğunuzun sosyalleşmesini ister misiniz? Kadınca 8 Mart 2014
Çocuğunuzu Bu Sözlerle Sevmeyin Kadınca 2 Şubat 2014
Çocuğunuzun Saldırganlığının Nedenleri Hastalıklar 16 Eylül 2013
Çocuğunuzun Kitap Okuması İçin Kısa Bilgiler 15 Eylül 2013