Çocuğunuza Hayır Demeyi Öğrenin

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 2 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

  1. [​IMG]    Biz Anne ve babalar olarak çocuklarımıza hayır demesini bilmiyoruz bunu kabul ederek sizlere Çocuklarımıza hayır diyebilmemiz için gerekli olan bir kaç öneriye deyinmek istiyorum çocuğumuzun kişisel gelişimi için ona hayır demenin çok önemli olduğunu düşünüyorum bunu yapmayı bende deniyorum gerçi ne kadar başarılı oluyorum tartışılır..:f20:

    Çocuğuna hayır diyemeyen, böyle olunca da ‘parmakta oynatılan’ yeni nesil anne-babalara günümüzde sık rastlamak mümkün. Oysa bu tarz çocuk yetiştirme, sadece kendini önemseyen bir nesil yetişmesine neden olabilir.

    Çocuğa hayır kelimesi net ve kararlı bir şekilde söylenmelidir.Açıklandıktan sonra verilen kararlardan dönülmemelidir. Konuyla ilgili gereksiz bir tartışmaya girilmemelidir. Anne-babanın ses tonu kızgın ya da yalvarır şekilde olmamalıdır.Göz teması kurulmalı ve basit cümleler kullanılmalıdır.Kurallara uyan veya uymaya çaba gösteren çocuğun davranışları gözden kaçırılmamalıdır.Çocuk eğitiminde ödüllendirme yöntemi öncelikle tercih edilmeli ve memnuniyet hissettirilmelidir, çocuğun olumlu davranışının tekrarlanmasını arttırmada çok işe yarayacaktır.
     
Yükleniyor...
- Çocuğunuza Hayır Demeyi Forum Tarih
Çocuğunuza Okul Çantası Alırken Bunlara Dikkat Edin Merak Ettiklerimiz 14 Eylül 2013
Uyku Öncesi Çocuğunuza Süt İçirmeyin! Sağlık bilgisi 17 Mart 2013
Çocuğunuza Aşı Yaptırın! Sağlık bilgisi 26 Eylül 2012
Çocuğunuza Hangi Aşıları Yaptırmanız Gerekiyor Hastalıklar 13 Ocak 2012