Çocuğunuza Aşı Yaptırın!

'Sağlık bilgisi' forumunda zamaneanne tarafından 26 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Malum yeni öğretim yılı başladı. Öğretim yılının başlamasıyla birlikte hava durumundaki dengesilik de grip salgınını hortlattı.Uzmanlar, okula yeni başlayan çocukların hastalıklardan korunması için grip aşısı olmaları gerektiğini söyledi.

  Gribal enfeksiyonlara yol açan nedenleri ortadan kaldırmak gerekmektedir. Okullardaki sınıfların öğrenci sayısını arttırmamakta fayda var. Zaten okullar bu hususlara dikkat ediyor. Sınıf havalandırmalarının çok iyi olması gerekiyor. Hasta olan öğrencilerin sağlam arkadaşlarının yanında eğitim görmemesi lazım. Öğretimlerine ara vermelerinde fayda var.

  Uzmanlar, okula başlayan çocuklarda bulaşıcı hastalıklar konusunda artış gözlendiğini belirterek, "Gribal enfeksiyonlar, kalabalık, havalandırmanın az olduğu, hijyenik şartların olmadığı okullarımızda meydana geliyor. Ekim ve nisan ayı arasında büyük artışlar göstermektedir.

  Aşı her yıl farklı formlarda ortaya çıkıyor. “Bu formların piyasaya eylül ayında çıkıyor. En erken eylül başı ve ortası gibi yapılabilir. Grip ilkbahar ve kış aylarında çok sık görülüyor. Eylül ayından başlayıp mart, nisan ayına kadar uygulanabilir”
   
Yükleniyor...
- Çocuğunuza Aşı Yaptırın Forum Tarih
Çocuğunuza Okul Çantası Alırken Bunlara Dikkat Edin Merak Ettiklerimiz 14 Eylül 2013
Çocuğunuza Hangi Aşıları Yaptırmanız Gerekiyor Hastalıklar 13 Ocak 2012
Uyku Öncesi Çocuğunuza Süt İçirmeyin! Sağlık bilgisi 17 Mart 2013
Çocuğunuza Hayır Demeyi Öğrenin Kadınca 2 Kasım 2012