Çocuğun Huyunun güzelleşmesi Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 5 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. Çocuğun Huyunun güzelleşmesi Okunan Dua

Kötü huylu çocuğu olan bir kimse aşağıdaki esmayı söylendiği sayıda okursa Allahın izniyle çocuğunda bulunan kötü huy düzelecektir.Çocuk temiz ahlaklı güzel huylu bir çocuk olacaktır.

Ya Mukît ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah’ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir.

Ey Rabbim ! Beni ve soyumdan gelecekleri namazını dosdoğru kılanlardan eyle! Ey Rabbimiz! duamı kabul et! (İbrahim 40)

huysuz-cocuga-okunacak-dua.

Ey Rabbim! Bana salihlerden (bir oğul) ihsan et. (Saffat 37)

Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir. (Furkan 74)

Orada Zekeriya Rabbine dua etti: ‘Rabbim bana katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen, duaları işitensin’ dedi. (Ali İmran 38)

İmrân’ın eşi (Hanne): “Rabbim ben, karnımda olanı (doğacak çocuğumu), hür olarak senin için (yalnız sana itaat ve ibadet etsin diye) nezrettim (adadım). Artık (onu) benden kabul buyur. Muhakkak ki Sen Semi’sin (en iyi işitensin), Alîm’sin (en iyi bilensin).” demişti. (Ali imran 35)

‘Rabbimiz! Bizi, sana teslîm olan kimseler eyle ve neslimizden sana teslîm olan bir ümmet (çıkar)! Bize, (râzı olacağın hac, kurban gibi) kulluk usûllerimizi göster ve tevbelerimizi kabûl buyur! Şüphesiz ki Tevvâb (tevbeleri çok kabûl eden), Rahîm (merhameti bol olan) ancak sensin!’ (Bakara 128)

Çocuklara Dua

Ey el açanların dualarına icabet eden Rabbim!

Hayırlı kullarının duaları hürmetine sen çocuklarımı her türlü kaza, bela ve musibetten muhafaza eyle. Sen onları koru. Onları doğru yoldan şaşırtma. Onlara cahillik yaptırma, onları cahillerle karşılaştırma.

Ey Rabbim!

Sana hamdüsenalar olsun, sana şükrolsun. Yarabbi bana verdiğin nimetlere, aşa, işe, eşe ve evlada şükrolsun. Allah’ım bize verdiğin hastalığa da sağlığa da şükrolsun. Ey kurban olduğum Rabbim! Evlatlarımı her türlü beladan koru, onları muhafaza et. Onları kötü insanlarla karşılaştırma. Onlara cahillik yaptırma, onları cahillerle karşılaştırma. Amin.

Ey beni ve eşimi ve çocuklarımı yaratan Rabbim! Her türlü övgü ve şükürler Sanadır. Senin gücün her şeye yeter. Allah’ım bana çocuklarımın acılarını gösterme. Onlara hakkıyla babalık (annelik) etmeyi nasip eyle. Onları helal kazancımla besleyip büyütmeyi nasip et. Onları İslama göre yetiştirmeyi lutfet. Umulur ki Sen dualarımız kabul edersin.