Çocuğun Ev Ödevlerine Nasıl Yardımcı Olunur?

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 5 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Anne ve Babalar için büyük sıkıntısı olduğunu düşündüğüm çocuğun ders çalışırken sürekli Anne ve Babadan yardım istemesi kendi kendine dersini yapamaması gibi durumlarla çok sık karşılaşılır.Eğer Çocuğunuz ders çalışırken size soru soruyorsa ve siz bu soruları yanıtlayamadığınızda geriliyorsanız bu gibi durumlar karşısında sakin olmayı ve konuyu bir bilene sormayı deniyebilirsiniz.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cocuga-dersinde-nasil-yardim-edilir-17525.jpg]cocuga-dersinde-nasil-yardim-edilir-17525[/IMGALT]

Çocuğunuzun sorduğu bir ödevi anlamıyorsanız kendini çok fazla zorlamayın çocuğunuzuda kandırmayın.Bilmediğiniz halde bir coğrafya ya da matematik dâhisiymiş gibi davranmak, işinizi daha da zorlaştırır.Yapamadığınız bir sorunun yanıtını kaynak göstererek araştırmasını önerebilirsiniz yada öğretmenine sormasını isteyebilirsiniz.Ayrıca bu gibi sıkıntılı durumlarda internete başvurabilirsiniz açıkçası ben öyle yapıyorum.İnternet aklımızdaki tüm soruları hızla cevaplamamıza yardımcı oluyor. İyisi mi ödevlere yardımcı olurken çıkmaza girdiğinizi hissettiğinizde interneti kullanmayı deneyin. Arkadaşınıza telefon edip uzmanlık alanıyla ilgili soru sormaktan çekinmeyin. Belki de bilgi alanlarına göre, tanıdığınız kişilerin isimlerinden bir liste oluşturup gerektiğinde onlara kolayca danışabilirsiniz.