Çocuğumun Kahvaltıdan Sıkılmaması İçin Ne Yapmalıyım?

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 19 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. Sevgili anneler bu soruyu sizde sordunuzmu daha önce kendinize birçok annenin evet dediğini duyar gibi oluyorum.Çünkü çocuklarda büyük bir sorun kahvaltıdan sıkılmak ve çok ağır kahvaltı yapmaları isteksiz bir şekilde masada saatler oturmaları ben bu sorunlaır yaşıyorum açıkçası ve çok can sıkıcı bir durum bu helede yetişmeniz gereken bir okulunu varsa ve çocuğunuz kahvaltı masasında nazlanıyorsa inanın bu çok zor bugünkü yazımızda buna deyinmek istedik çocuklarımızın kahvaltıda sıkılmamaları için neler yapmalıyız bu konuda uzmanların bizlere vermiş olduğu tavsiyeler ve öneriler neler?

Çocukların kahvaltıdan sıkılmamalrı için bol çeşitlilik ve farklılık yapabilirsiniz.Örneğin bazı sabahlar farklı bir kahvaltı menüsü hazırlayabilirsiniz.Güzel bir dilim kek kendi ellerinizde yaptığınız olması şartıyla yada peynirli güzel bir gözleme farklı kahvaltı tabakları meyvelerle süslenmiş renki kahvaltı masası çocuğunuzun ilgisini çekebilir ve sıkılmadan kahvaltısını yapabilir.Kabul etmek gerekiyor sabah sabah helede erken saatlerde bu biraz yorucu gelebilir sizlere ama çocuklarınız için biraz fedakarlık yapabilirsiniz.Kahvaltıda çocuklara özellikle süt alışkanlığı kazandırabilirsiniz yada taze sıkılmış meyve suları hazırlayabilirsini hem sağlıklı hem damak tadına uygun bir içecek olacaktır.