Çocuğum Gece Altına Kaçırıyor

'Bebek Bakımı' forumunda zamaneanne tarafından 16 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Çocuğum Geceleri Altına Kaçırıyor Yardım  Çocuğum Gece Altına Kaçırıyor Çözüm  Çocuklarda gece işemeleri olarak bilinen altına kaçırma olayına tıp dilinde enuresis noktürna denir. Gece işeyen çocukların cezalandırılmaları bir çeşit mazohist tatmin yerine geçerek ileride cinsel tatminin anormal şekiller almasına yol açabilir. Genellikle bu tür psikolojik bozukluklar çocuğa şefkat göstermek, güven duygusu vermek, gururunu kırmadan eğitmek suretiyle düzeltilmelidir. Ayrıca çocuğun gece fozla sıvı almaması, gece yatmadan önce idrar etmesini sağlamak da yararlıdır.

  Bazı çocuklarda omurga kanalının doğuştan açık kalması (spina bifida), idrar yolları anomalisi (hipospadias veya epispadias) gibi organik bir bozukluk, böbrek veya şeker hastalıkları sonucu idrar kaçırma durumu görülebilir.

  Fakat genellikle ruhi sebeplere bağlı olarak sonradan kazanılmış bir huy şeklinde gece işemelerine rastlanır. Bebekler 18 aylık olana kadar mesanelerini kontrol edemezler, hatta 2 yaşından sonra dahi çocuğun arasıra idrarını kaçırması önemsizdir.
   
Yükleniyor...
- Çocuğum Gece Altına Forum Tarih
Çocuğum Geceleri Çok Öksürüyor Bebek Bakımı 16 Eylül 2012
Çocuğum Gece Ağlayarak Uyanıyor Bebek Bakımı 16 Eylül 2012
Çocuğum Gece Korkarak Uyanıyor Bebek Bakımı 15 Eylül 2012
Çocuğum gece altını ıslatıyor Bebek Bakımı 16 Ekim 2008