Çoban Çantası Otu-Çoban Çantası Faydaları

'Şifalı Bitkiler' forumunda Ezlem tarafından 3 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. çoban çantası nedir,çoban çantası otunun faydaları,çoban çantasının faydaları,Çoban Çantası Nasıl Kullanılır?

  [​IMG]

  Çoban Çantası (Capsella bursa-pastoris): 40 cm boylarında, beyaz çiçekli, otsu bir bitkidir. Tanen, saponin, çeşitli flavonlar, organik asitler, reçine, potasyum ve uçucu yağ içerir.

  Çoban Çantasının Faydaları ve Etkileri: Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi iç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalı olan Çoban Çantası yaralardaki, burun, mide, bağırsaklardaki kanamaları durdurmaya yardımcı olmasının yanında aşırı gelen adet kanamalarını da azaltıcı etkiye sahiptir. Basur kanamalarında da oturma banyosu iyi gelir. Varis, karaciğer ve damar şişliklerinde oldukça faydalıdır. İdrar arttırıcıdır. Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Yüksek ve düşük tansiyon şikayetlerinde faydalıdır. Kas gevşekliğine karşı etkilidir.

  Çoban Çantası Nasıl Kullanılır? Bitkinin kökleri dışındaki kısmı, çiçekleri ile birlikte toplanıp kurutulduktan sonra suda kaynatmak suretiyle çayı hazırlanarak kullanılabileceği gibi çiğ olarak ya da pişirilerek de tüketilebilir. Tıbbi amaçla daha çok çay olarak tüketilir.
   
Yükleniyor...
- Çoban Çantası Çoban Forum Tarih
Çobançantası Nedir? Çobançantası Faydaları Nedir Şifalı Bitkiler 13 Mart 2012
Çoban çantası faydaları resimli Şifalı Bitkiler 10 Şubat 2011
Çoban Salatası Nasıl Yapılır? Kadınca 19 Mayıs 2016
Mısır firavununun dilin kökeni deneyinde çobana verileren çocuğun söylediği ilk kelim Bilgi Rehberi 1 Haziran 2013