Clockwork Angel-Şeytani İcatlar Kitabı

'Kitap özetleri' forumunda Ezlem tarafından 28 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. Clockwork Angel Kitap Özet - Cassandra Clare Kitapları - Clockwork Angel Kitap Tanıtım - Clockwork Angel Kitap Fiyatı - Clockwork Angel,Şeytani İcatlar - Clockwork Angel-Şeytani İcatlar konusu,Clockwork Angel Kitap konusu

Şeytani İcatlar - Clockwork Angel

Büyü tehlikelidir ama en tehlikeli şey hala aşktır.

Ölümcül Oyuncakların yan ürünü olan İnfernal Devices serisinin ilk kitabı Clockwork Angel. Ölümcül Oyuncakların dünyasını farklı bir kurguyla tekrar okumak isteyenler için harika bir fırsat.

Tanıtım

On altı yaşındaki Tessa Gray , okyanusun bir ucunu aşarak kardeşini aramak için İngiltere’ye geliyor. Üstelik Viktorya dönemin de . Bu ülkeye ayak bastığı vakit korkunç bir şey onu Londra’nın Downworld’unde bekliyor.

Downworld vampirler , kurtadamların ve diğer olağan yaratıkların kol gezdiği tek yer. Bu yerden şeytanları ve kaos’u sadece gölge avcıları uzak tutuyor. Kaybolan kız kardeşler , sokaklarda bulunan cesetler ve bu olağan üstü yaratıklar için bile doğal olmayan gizemler etrafta gezerken Tessa kendisinde az bulunan bir yetenek olduğunu keşfediyor.

Tessa kardeşini kurtarmak , yeni arkadaşlarına yardım etmek ve dünyayı kurtarmak arasında seçim yapmak zorunda kalabilir. Ve bütün bunların arasında aşk büyüden ve hepsinden daha tehlikeli olabilir….