Çim adam yapalım

'Çocuk Kulübü' forumunda Bloom tarafından 6 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. ÇİM ADAM YAPALIM

Malzemeler: 1 adet kadın çorabı, küçük bir kap dolusu toprak, çim tohumu, su, ikisi büyük biri küçük 3 adet düğme, boncuk, yapıştırıcı.

Elimizdeki toprağın az bir miktarını çim tohumumuzla karıştırıp kadın çorabının içine boşaltalım. Geri kalan toprağımızı ise onun üzerine dökerek çorabımızın ağzını sıkıca bağlayalım. Çim tohumlarının bulunduğu kısım üste gelecek şekilde çorabı ters çevirelim. Bu toprağı her gün düzenli olarak sulayalım. Toprakta ne gibi değişiklikler oldu?

Sonuç: Her gün düzenli olarak sulanan topraktaki tohumlar, bir süre sonra yeşermeye başlar. Son olarak düğme, boncuk gibi malzemeleri çorap üzerine yapıştırıp ağız, göz ve burun yapımında kullanabiliriz.

Kolay gelsin.:f40:

2. Cevap: Çim adam yapalım

Tamam yapalım en nihayetin de bir çim adam:f106:
    yalnız çimlerin yeşilliğini muhafaza için ,gölge de durması şart .Yok sarışınlardan hoşlananlar güneşte tutabilirler:)ayrıca çorapların ince olmasına dikkat edin çimler kalın mus çoraptan eğri büğrü çıkıyor ya da az, çim adamınız kel olur yoksa ;bilgilerinize...:f40:

3. Cevap: Çim adam yapalım

Birtane çim adamım olmuştu ama eminim ki sen bana birtane daha yaparsın annecim öyle değil mi :f106:
    Ama lütfen evi çim adamlar basmasın yoksa canına okuyabilirim her an :f132:

4. Cevap: Çim adam yapalım

ben yaptım bilene yeğen:f196:harikasın yeğenim benim:f40:

5. Cevap: Çim adam yapalım

:f30:.bu çim adam yüzünden başıma gelmeyen kalmamıştı nihayetinde beceremiyeceğimi anlayınca hazır almasını sağladımda kurtuldum:f30: