Ciltteki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?

'Kişisel Bakım' forumunda Wish tarafından 9 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Lekeler oluşmadan tedbir almak en iyisi. Hayatınızın her döneminde hatta deniz kenarında olmasanız bile mutlaka koruyucu bir güneş kremi sürmelisiniz.

  İçinde C Vitamini, hidrokinon, azelaic asidi, retinol gibi antioksidanlar bulunan iyi bir bakım kremi ciltteki kahverengi lekelerin görünümünü azaltacaktır.

  Limon içeriğindeki sitrik asit sayesinde kahverengi lekeler üzerinde ağartıcı bir etki yaratmaktadır. Limon suyunu direk olarak lekelerin üzerine sürün, kurumasını bekledikten sonra nemli bir havluyla silin. Bu genellikle küçük lekeler üzerinde etkili olmaktadır.

  Karaciğer sorunları vücutta toksin ve serbest radikallerin birikmesine neden olmaktadır. Bu yüzden karaciğeriniz için iyi olan antioksidan içeren yiyecekleri bol bol tüketmelisiniz.

  Güzellik merkezleri lazerli cilt lekeleri tedavisi uygulamaktadır. Lazerli leke tedavisinde cildin en üst katmanı kazınarak cildin yenilenmesi ve dolayısıyla lekelerin kaybolması sağlanabilmektedir.

  Cildin dışarıdan müdahale ile yenilenmesini sağlamak için yapılan bir diğer dermatolojik uygulamada mikrodermabrazyon’dur. mikrodermabrazyon tedavisi sırasında cilt yüzeyine doğal kristaller basınçla püskürtülerek cildin üst katmanı soyulur ve zaman içerisinde deri kendini yeniler.

  50 yaş üstü insanların çoğunda, genellikle ellerin üst kısımlarında kahverengi leke oluşumu görülmektedir. Bu lekeler genellikle zararsız olmakla birlikte aklınıza çok takılıyorsa ve 50 yaş altı olmanıza rağmen artarak oluşuyorsa bir cilt doktoruna danışabilirsiniz. Ciltteki kahverengi lekeler özel üretilmiş kozmetik kremler ve doğal cilt bakım yöntemleri ile giderilebilmektedir. Daha hızlı bir çözüm için lazerli leke tedavisini kullanabilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Eylül 2014
 2. KinG

  KinG Admin

  ben sonra geleyim bari burası birazdan forumun bayanları ile dolup taşacak gibi görünüyor
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Eylül 2014
 3. aaa nedemek o şimdi patron erkeklerde kahverengi leke olmuyor mu :))))
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Eylül 2014
 4. bence de kadınlarda da erkeklerde de görelibiliyor bu kahverengi lekeler. Yani kaçmana gerek yok patron
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Eylül 2014
 5. güzel bir konu teşekkürler
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Eylül 2014
Yükleniyor...
- Ciltteki Kahverengi Lekeler Forum Tarih
Ciltteki Siyah Noktalar Nasıl Çıkartılır? Kadınca 6 Mart 2014
Ciltteki lekeler için limon maskesi tarifi Kişisel Bakım 29 Ocak 2014
Ciltteki Kırışıklıkları Gidermek İçin Maske Kadınca 9 Eylül 2013
Ciltteki Gözenekler Nasıl Temizlenir Kişisel Bakım 25 Mayıs 2013