Ciltte Siyah Noktalar Nasıl Oluşur ?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 1 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

 1. Siyah Noktalar Nasıl Oluşur ?  Cildimizde oluşan siyah noktalar bazen kabusumuz olabiliyor peki bu siyah noktalar nasıl oluşuyor bu konuda bilmeniz gerekenleri ve merak ettiklerinizi aşağıdaki yazımızda öğrenebilirisniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/siyah-nokta-nasil-olusur-26624.jpg]siyah-nokta-nasil-olusur-26624[/IMGALT]

  Siyah Nokta sounu oldukça fazla rastlanan bir cilt problemidir.Genellikle siyah noktalar sivilce gibi deride bulunan yağ bezlerinden dolayı herhangi bir sorun teşkil etmez genel sağlığı etkilemez.

  Siyah noktaların oluşması şöyle olur;Yağ üretimi artışı nedniyle özellikle de ergenlik döneminde hormonal değişimler nedeniyle yağ bezleri büyürler bu nedenlede yağ üretimi artış gösterir.Ciltte Siyah noktaların oluşması için illa ki yağlı ve sivilceli bir cildinizin olması şart değil. Tıkalı gözenekler ve iyi temizlenmeyen bir cilt de siyah nokta oluşmasında etkilidir. Cilt bezelerinin salgıladığı bu yağ ciltten atılması beklenir fakat fazla yağ kütlesi üretilen bu yağ gözeneklere ulaşır ve siyah noktaların oluşmasına neden olurlar.

  Piyasada kullanabileceğiniz bir çok ürün bulunuyor.Ayrıca siyah noktalardan doğal yollarlada kurtulabilirisniz.
   
Yükleniyor...
- Ciltte Siyah Noktalar Forum Tarih
Ciltteki Siyah Noktalar Nasıl Çıkartılır? Kadınca 6 Mart 2014
Hamilelik Sonrası Ciltte Oluşan Lekeler Nasıl Geçer Kişisel Bakım 17 Ağustos 2015
Ciltteki lekeler için limon maskesi tarifi Kişisel Bakım 29 Ocak 2014
Ciltteki Kırışıklıkları Gidermek İçin Maske Kadınca 9 Eylül 2013