Cilt Lekelerine Karşı En Basit Çözüm

'Sağlık Rehberi' forumunda Bella tarafından 16 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Cilt Lekelerine Karşı En Kolay Çözüm,

  Cilt lekelerine karşı en basit çözüm Karbon peelingidir.
  Karbon kremi daha önce kıl tedavisinde lazerden etkilenmeyen beyaz kılların kökünü boyamada kullanılıyordu. Zamanla sivilceleri iyileştirdiği, cilt kalitesini arttırdığı fark edilince başka uygulama alanlarıda araştırıldı ve karbon peeling keşfedildi. Denemeler genel olarak Uzakdoğu daesmer, lekeli sivilcesi bol hastalarda yapıldı.

  Yapılan çalışmalarda akne tedavisi sırasında karbon kremi kullanımı, cildin ışığı daha fazla tutmasına yol açmaması sebebiyle daha fazla tercih edilmesine sebep oldu. Cildi yakmayacak düzeyde bir karışımla uygun hale getirilen karbon kreminin, derinin hassasiyetini ve emilimini arttırması özelliği var.

  [​IMG]

  Karbon peelingi uygulaması ikişer hafta arayla en fazla 4 seans olarak sürüyor. Seans aralarının 2 şer hafta olmasının sebebi cilt altında beklenen iyileşmenin cildin yüzeyinde de beklenmesidir. Karbon tedavisinin ilk sonuçları; pürüzsüzlük, parlaklık, birçok lekenin renginin altında açılmasıdır. En önemli avantajı ise tedavi için kış aylarının beklenmesine gerek olmamasıdır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Cilt Lekelerine Karşı Forum Tarih
Cilt Lekelerine Karşı Havuç Yağı Kadınca 16 Ekim 2012
Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çözüm Kişisel Bakım 16 Mayıs 2012
Cilt Lekelerine Karşı Maske Kişisel Bakım 16 Mayıs 2012
Cilt Lekelerine Karşı Krem Kişisel Bakım 16 Mayıs 2012