Cilt Kuruluğu Tedavisi

'Kişisel Bakım' forumunda melekay42 tarafından 17 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. melekay42

  melekay42 Yasaklı

  Cilt Kuruluğu Tedavisi için bir çok yöntem olmakla birlikte en etkili olanı herzaman doğal yöntemlerdir .Kısaca bitki ve meyve özleri çok etkili olur

  Cilt Kuruluğunda En Etkili olan Hepinizin Bildiği Hindistan Cevizi Kremidir.Bu krem cildin nemini kazanmasında ve beslenmesinde en etkili üründür,Ürün hem ucuz hemde heryerede yüzlerce markanın vardır istediğinizi tercih ediniz.Yalnız önemli nokta tüm kozmetik ürünlerinde olduğu gibi bu kremide alırken PARABENSİZ olanını alınız nedeni paraben kansorojendir kısaca Parabensiz Hindistan Cevizi Kremi alın marka önemli değil hepsinin içeriği aynı sonuçta  Cilt Kuruluğunu Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

  Soğukta eldiven takın: mevsimsel geçişlerde özelliklede sonbahar ve kış aylarında, düşük nem oranına bağlı olarak cilt kuruması daha sık görülür.
  Kısa duş alın: Banyo ve duş sık sık yapılmamalı ve banyo ve duş süresi kısa tutulmalıdır. Duştan sonra cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.
  Yağlı sabun kullanın: Kimyasal sabunlar deriyi kuruttuğundan, pH’ı 5,5 olan sabunsuz temizleyiciler veya yağ ve gliserin oranı yüksek sabunlar kullanılmalıdır.
  Kimyasallardan korunun: Deterjan, aseton ve kimyasallarla sık temastan kaçının.
  Çok dar giyinmeyin: Çok dar giysiler, sürtünmeye bağlı olarak deride kuruluk ve hassasiyete neden olabileceğinden, kıyafet seçimine dikkat edilmelidir.
  Ofisi nemlendirin: Özellikle ofis ortamında çalışanlar, klimanın neden olduğu düşük neme bağlı cilt kuruluğundan şikayet edebilirler. Odanın nem oranının düşük olmamasına dikkat edilmelidir.

   
Yükleniyor...
- Cilt Kuruluğu Tedavisi Forum Tarih
cilt kuruluğu tedavisi Kişisel Bakım 11 Ağustos 2010
Cilt Kuruluğunun önüne nasıl geçilir Kişisel Bakım 23 Şubat 2014
Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri Kişisel Bakım 5 Kasım 2013
Cilt Kuruluğuna İyi Gelen Besinler Sağlıklı Beslenme ve Diyet 23 Ağustos 2013