Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 5 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

  1. Kuru ciltler için evde doğal yollarla tedavi yolları bulacaksınız sayfamızda.Özellikle kuru ciltlerin kış aylarında dahada belirgin hale gelir.Öncelikle yapılması gereken şey cilt kuruluğunun nedeninin belirlenmesi.Cilt kuruluğu vitamin eksikliğinden olabileceği gibi hava koşulları veya kozmetiklerden ve benzeri diğer birtakım sebeplerden dolayı da meydana gelebilmektedir.Cilt Kuruluğunun nedenini öğrendikten sonra aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cilt-kurulugu-nedenleri-49497.jpg]cilt-kurulugu-nedenleri-49497[/IMGALT]

    Öncelikle çay ağacı yağını denemelisiniz.Çay apacının nemlendirici etkisi vardır bunun yanı sıra, çay ağacı yağının antiseptik özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca Avokado da bu konuda yaralı olabilecek unsurlardandır. 1 / 2 oranında avokadoya birkaç damla limon suyu damlatın ve ezin. Temiz cilde uygulayın ve 20 dakika kadar bekletin. Sonra bir mendil yardımı ile cildinizi temizleyin ve yüzünüze önce soğuk sonra da ılık su serperek yıkayın.

    Keten tohumu yağını denedinizmi? Keten tohumu günlük olarak tüketildiğinde ciltteki kuruluğun tedavi edilmesinde ve parlak bir cilt elde etmek için yardımcı olacaktır.
     
Yükleniyor...
- Cilt Kuruluğu İçin Forum Tarih
Cilt kuruluğunu önlemek için neler yapılmalı? Kişisel Bakım 6 Kasım 2011
cilt kuruluğu için maske Kişisel Bakım 15 Ağustos 2010
Cilt kuruluğunu önlemek için ne yapılmalı? Kişisel Bakım 17 Mart 2010
Cilt Kuruluğu İçin Doğal Reçeteler Kişisel Bakım 24 Mart 2009