Cilt İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 16 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Cilde Faydalı Yağlar
    Cilt İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar
    Cilde Faydalı Bitkisel Yağlar
    Cilt İçin Hangi Yağlar Kullanılır

Gül yağıTüm ciltlere uygundur. Nemlendirici olarak kullanılabilir. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır.

Portakal yağı
    Kuru ciltler için idealdir. Kırışıklıklara da iyi gelir. İyi bir cilt temizleyicisidir.

Susam yağı
    Cildi besleyici etkisi vardır. E vitamini yönünden zengindir. Protein, mineral ve aminoasitler içerir.

Papatya yağı
    Hassas ve kuru ciltler için idealdir. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır. Ayrıca sivilcelerin giderilmesinde kullanılır.

Mandalina yağıVücudumuzdaki çatlakların ve gevşemelerin tedavisinde faydalıdır.

Lavanta yağıHassas ciltler besleyici olarak, yağlı ciltliler sivilce tedavisinde kullanabilirler.

Avokado yağı
    Kuru ve pul pul olmuş ciltlere birebirdir. A vitamini, B vitamini, E vitamini ve D vitamini içerir.

Ardıç yağıYağlı ciltlerin temizliğinde ve sivilcelerin giderilmesinde etkilidir.

Buğday yağı
    Yıpranmış ciltleri besler. E vitamini yönünden oldukça zengin olmakla beraber D vitamini, A vitamini, protein ve mineraller içerir.

Biberiye yağı
    Ciltte derinlemesine temizlik sağlar ve mikrop kırıcı özelliğe sahiptir.

Tatlı badem yağıTüm ciltler için uygundur. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Protein, vitamin ve mineraller açısından zengindir.

Ayçiçek yağıHassas ciltler için idealdir. Nemlendirici ve besleyicidir.

2. Cevap: Cilt İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar

Ayçiçek yağı mı? Ben onu yüzüme sürmem, sonra nasıl arındırıcam yüzümü yağdan ıyyyyk :f132::f21: Ama gül yağı gerçekten çok güzel yapıyo cildi tavsiye ederim ;)

3. Cevap: Cilt İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar

Yaww sen bir sür, arındıramazsan şayet ben gelir arındırırım o ayçiçek yağını.:) Hem diğer yüzüne sürdüklerin bakalım ayçiçek yağından daha mı masum...??? :f196: