Çilekli Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır ve Faydaları Nelerdir?

'Kişisel Bakım' forumunda Dark tarafından 12 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Çilek, cilt bakım ürünlerinde, özellikle de yüzlerle ilgili olanlarda, çok uzun zamandır kullanılan popüler malzemelerden biridir. Çilek kullanılarak yapılan kozmetik yüz maskeleri diğer maskelerde olduğu gibi oldukça pahalı olurlar ve kıvam arttırıcı olarak kullanılan ve diğer amaçlarla birçok gereksiz kimyasal madde içerirler. İçerdikleri bu maddeler de ciltte kuruluğa ve tahrişe sebep olabilir. Hiçbir zararı olmasa da cildinize ne kadar az kimyasal madde temas ettirirseniz uzun dönemde yararınıza olacaktır. Bu nedenle en iyi çözüm her zaman için doğal yöntemlerdir.

  Ev yapımı maskeler hem daha sağlıklı hem de daha ucuz alternatifler olarak cilt bakımı için oldukça uygun ve etkili çözümlerdir. Malzemeleri kolay bulunur ve yapımları da oldukça basittir.

  Çilekli yüz maskeleri yukarıda da belirttiğimiz gibi çokça tercih edilirler ve merak etmeyin ev yapımı yüz maskelerinde de çileği kullanabilir, cilt tipiniz ne olursa olsun çilekli doğal yüz maskesi ile cildinizi doğal güzelliğine kavuşturabilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Eylül 2014
 2. Çileğin Faydaları: Çilek, yüz maskelerinde kullanılan etkili bir üründür ve bunun sebebi içerdiği salisilik asittir. Cilde uygulandığı zaman, bu içerik nazikçe ve etkili bir şekilde kuru ve ölü cilt hücrelerini uzaklaştırır, cildi yumuşatır ve cildin daha çok nem emmesini sağlar.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Eylül 2014
 3. Çilekli Yüz Maskesinin Özellikleri: Ev yapımı çilekli yüz maskeleri çilek dışında birtakım malzemeler de gerektirir. Bu malzemeler çileğe ve etkilerine yardımcı olmak bakımdan oldukça faydalıdır. Bu malzemeler içinde en yaygın olanları bal, esmer şeker, limon yağı gibi bazı yağ esansları, sade yoğurt, yumurta ve limon suyudur.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Eylül 2014
 4. Çilek Maskesinin Kullanımı: Çoğu cilt uzmanı ve doktorlar yüz maskelerinin haftada bir kez kullanılmasını önerirler. Siz de istediğiniz çilekli yüz maskesini seçin ve haftada bir kez kullanın. Göz ve dudak çevrenize dikkat edin ve kullanımdan önce her ihtimale karşı doktorunuza danışın.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Eylül 2014
Yükleniyor...
- Çilekli Yüz Maskesi Forum Tarih
Çilekli Yüz Maskeleri Kişisel Bakım 29 Temmuz 2009
Üzümlü Çilekli Tart Tarifi Resimli Damak Keyfi 24 Aralık 2012
Savoyer Bisküvisiyle Çilekli Parfe Tarifi Resimli Damak Keyfi 22 Kasım 2012
Çilekli Sütlü Tatlılar Damak Keyfi 19 Kasım 2012