Cildiniz yaşlanmasın

'Kişisel Bakım' forumunda Belinay tarafından 30 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Cildiniz yaşlanmasın

Uygulayacağınız birkaç ipucu ile cildiniz her daim genç görünebilir.İşte öneriler...

Uzmanlara göre bunları yaparsanız cildiniz daima genç kalır...

Daha fazla domates ve domates ürünü tüketin: Domates ürünlerindeki likopenin güneş ışınlarının cilt yaşlandırıcı etkisini yüzde 20-40 oranında azalttığını gösteren çok sayıda araştırma var.

Antioksidan gücü zengin üç meyveye öncelik verin: Yüksek antioksidan içerikleri nedeniyle erik, üzüm ve elmanın beslenmede öncelik taşıması gereken meyveler olduğu belirtiliyor.

Omega-3 zengini balıklardan daha çok yararlanın: Omega-3 yağ asitlerinden EPA'nın güneş ışınlarına bağlı cilt hasarını azaltmada önemli bir etkisi olduğu belirlenmiştir. Ülkemiz balıklarında da Omega-3 bol miktarda mevcut: Uskumru, hamsi, levrek bunlardan bazıları.

Omega-6 yağ asitlerinden destek alın: Bitkisel yağlarda (zeytinyağı, fındık yağı, ayçiçeği yağı) bulunan Omega-6 yağ asitlerinin de cilt dostu olduklarını unutmayın.

Turunçgillerden zengin bir besin planı yapın: Sadece portakal, greyfurt tüketmekle yetinmeyin. Turunç kabuğunda bulunan "d-limonene" isimli maddenin cilt dostu olduğu belirlendi.

Yeşil ve siyah çaydan yararlanın: Özellikle yeşil çayın güçlü bir cilt dostu olduğu kuşkusuz. Yesil ve siyah çaydaki (daha az etkilidir) bu güç, ihtiva ettikleri polifenollerle iliskilidir.

Daha çok sebze tüketin: Sebzelerin de en renkli olanlarını ve en tazelerini tüketin.

Keten tohumu ile tanışın: Keten tohumunda Omega-6 yag asitlerinin de bulundugunu bilirseniz, bu ucuz ama etkili besinin cildiniz için de önemli bir destek olduğunu unutmazsınız.

alıntıdır

2. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

çok yararlı bilgiler öğrendim canım

3. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

sayın dokturum benim cildim yaşlı ne yapmam lazım peki he :f20::f196:

4. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

Disco ya estetikle cildini gerdirecen yada şansına küsecen yaşlıları hiç gençleştirebiliyormusun yafff hadi sana geçmiş olsun geçmiş olsun:f106::f106:

5. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

Bana Omega-3 demeyin :f1:

6. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

Biraz dengesiz besleniyorum özellikle meyve konusunda :oops:

7. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

cildimizi önemsemeyiz pek ama gerçekten dikkat etmeliyiz teşekkürler belinaycim.

8. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

Bi hayli dengesiz besleniyorum ben saydıklarının çoğu değil boğazımdan kapımın önünden geçmiyor :f106:
    helede domates ve domates ürünleri :( ben tabiatın kuralına boyun eğeceğim artık buruş kırış tonton bir nine olmaktan kurtuluşum yok sağlıklı olsam oda yeter bana :f30:

9. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

çok yararlı bilgiler cnm