Çikolatanın Bilinmeyen Faydaları

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 21 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Çikolatayı sevmeyen varmıdır acaba çok merak ediyorum.Özellikle çocuklar olmak üzere büyüklerde severek ve istiyerek tüketirler çikolatayı.Çikolatanın hep zararlarından bahsedilir çocukluğumuzdan beri küçükken çok çikolata yeme dişleriniz çürür denirdi büyüdük çikolata kilo aldırır diyorlar ve çikolata yememizi engelliyorlar malesef.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cikolataninbilinmeyen-faydalari-65048.jpg]cikolataninbilinmeyen-faydalari-65048[/IMGALT]

Şimdi ben sizlere çikolatanın bilinmeyen birçok faydasını yazacağım bir nebzede olsa çikolata sevenler için güzel bir bahane olacağını düşünüyorum çikolata yemek için ne dersiniz özellikle biz bayanlar için oldukça güzel bir fırsat olacak bu :f63:

Çikolatanın kolesterol oranınızı yükseltmediğini biliyormuydunuz.Çünkü çikolatanın içinde doymuş yağ kullanılıyor buda kolesterolünüzü etkilemiyor.Ayrıca çikolatanın içindeki potasyum sayesinde stres oluşumuda azalıyor.Çikolata enerji veriyor ve kan şekerini şerbetli tatlılar gibi hızlı yükseltmiyor buda harika bir haber sizcede öyle değilmi?Çikolatanın içinde bulunan antioksidanlar sayesinde kanserle mücadelede oldukça etkili oluyor.Çikolata vücutta endorfin hormonunun salgılanmasını sağlar ve bu da kişinin kendisini mutlu hissetmesini sağlıyor.