Çikolata Soslu Tarçınlı Kek

'Damak Keyfi' forumunda Mirayy tarafından 19 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    Çikolata Soslu Tarçınlı Kek
    Malzemesi:
    Malzemeler: 3 yumurta 3 su bardağı un 1 su bardağı süt 1 su bardağı ceviz 2 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı tarçın 1 paket kabartma tozu

Tarifi:
    Yapılışı: 3 yumurta ile şekeri köpürünceye kadar çırpılır.Sırasıyla süt, sıvıyağ, unu, kabartma tozu, tarçın eklenerek çırpmaya devam edilir. Kek kalıbı sıvı yağla iyice yağlanır .170 derecede pişirilir. Cevizi eklemeden önce biraz unlarsanız dibe çökmez.

Not:İsteğe göre çikolata sos ekleyebilirsiniz.....Bunun için 1 bardak toz şekeri kullanabilirsiniz....

2. Cevap: Çikolata Soslu Tarçınlı Kek

Tarçınlı ve cevizli keki severim ellerine sağlık Merve.Tarifi çikolata soslu deneyeceğim ama 1 yemek kaşığı tarçın ağır gelir,tatlı kaşığı ölçüsünde iyi olur.:f40:

3. Cevap: Çikolata Soslu Tarçınlı Kek

Eeee biz şimdiden böyle olursak Ramazan ayında tariflere bakmayalım bile çok canım çekti :(

4. Cevap: Çikolata Soslu Tarçınlı Kek

Tarifin sossuz ve cevizli olanını biliyordum sos için teşekkür ederim

5. Cevap: Çikolata Soslu Tarçınlı Kek

O birkere tarçın değil narçınnnnnn :f106:
    Ben o keki Serramın elinden yemek istiyorum :(

6. Cevap: Çikolata Soslu Tarçınlı Kek

Hazanım o narçınlı kurabiye değil miydi :f196:

7. Cevap: Çikolata Soslu Tarçınlı Kek

Aman durun hatırlatmayın :f40: aklına düşerse narçınlı kurabiye yapalım diye tutturur şimdi :)

8. Cevap: Çikolata Soslu Tarçınlı Kek

Uyumadıysa hep birlikte düşürelim aklına :f196::)

9. Cevap: Çikolata Soslu Tarçınlı Kek

Malzeme eksik diye kandırırım uğraşamam şimdi.Gerçi malzemeden de çalıyor farketmiyor.:) hem bugün İkbal'in pastane poğaçalarından yaptık tavsiye ederim.:f63: