Çikolata Fondü(2 Kişilik)

'Damak Keyfi' forumunda Pardus tarafından 17 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. İsviçre - Fransa ortak yapımı olan FONDÜ, Fransızca "fondre" yani "eritmek" kelimesinden türemiş.
    Malzemeler

•160 gr. beyaz çikolata
    •1/2 su bardağı (125 ml.) süt
    •1 tatlı kaşığı bal
    •1 tatlı kaşığı portakal kabuğu rendesi

Tarif

Çikolatayı benmari usulü eritin. Çikolata tamamen eriyince, bir yandan sosu karıştırın, bir yandan da yavaşça sütü ekleyin. Kıvamını ayarlayınca, diğer malzemeleri sırasıyla eklemeye başlayın. Hazır olunca, fondü kabına bu sosu koyun. Altındaki mumu yakın ve yanındakilerle beraber servis yapın.

Küçük bir sos tenceresine iki parmak su koyun. Orta ateşte kaynatın. Tencerenin üstüne metal, porselen veya cam bir kâse oturtun. Kâsenin tabanının, suya değmemesine dikkat edin. Kâsenin içine koyduğunuz çikolata, alttan gelen buhar yardımıyla, yanmadan ve tadı bozulmadan eriyecektir.

Yanında Servis Yapın:

•Taze meyve (dilimlenmiş muz, çilek ya da tropikal meyveler)
    •Dövülmüş badem veya fındık
    •Krema
    •Kakaolu kek

Burçin Erkut haber7

2. Cevap: Çikolata Fondü(2 Kişilik)

Benim hiç föndü kalıbım olmadı :( Onun için kimse elleşmesin biri benim :f196:

3. Cevap: Çikolata Fondü(2 Kişilik)

Çok güzel kalıbı sen aldığına göre ;) bizede senin yaptığın tatlının tadına bakmak kalıyo sanırım :f196:

4. Cevap: Çikolata Fondü(2 Kişilik)

Bu cevabı hiç hesaba katmamıştım :f1: ben sadece kalıbı istememiştim annicchacım içindekiyle beraber almayı planlamıştım. Kötü oldu şimdi. Ne desem şeyyyyy...kem kümmm. Evdeki çilekleri pasta yaptım malzeme kalmadı :f196:Hatta az önce pardusla Qarizma yediler ya ;)

5. Cevap: Çikolata Fondü(2 Kişilik)

Bir dakika ben hiç pasta görmedim.Yedim de benim mi haberim yok...
    :f20:;) ::f9::f21::f23:

6. Cevap: Çikolata Fondü(2 Kişilik)

Son bir dilim kaldı demiştim. Kime yetecek diye burun kıvıracağına yeseydin ben ne yapayım yemediysen ;):)

7. Cevap: Çikolata Fondü(2 Kişilik)

Çevirelim kaz yanmasın bari :f30::):f116:

8. Cevap: Çikolata Fondü(2 Kişilik)

Pardus tarifi 2 kişilik eklemiş devamı nerede diye hiç merak ettiniz mi.:f40: İşte ben yemedim diyene bakın :f30:

9. Cevap: Çikolata Fondü(2 Kişilik)

:oops::f196::f19: Bu oldu mu şimdi YAREN ? Ama böyle de yapılmazki?

10. Cevap: Çikolata Fondü(2 Kişilik)

Nedense hiç şaşırmadım :f21::f68: