Çiğköfte Zayıflatır mı?

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Yasemin tarafından 6 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

 1. Çiğ Köfte Kilo Verdirir mi?  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cig-kofte-71239.jpg]cig-kofte-71239[/IMGALT]

  Son günlerde çıkan bu haberler bende de merak uyandırdı acaba çiğ köfte gerçekten zayıflatır mı?Merak ettim ve araştırdım bakın çiğ köfte hakkında bilmeniz gereken ne çok şey varmış.

  Çiğ köfte bildiğimiz gibi çok ağır bir yemek değildir.Özellikle salçasını fazla katmazsanız biber ve domates salçası ile yapılan çiğ köfte bahartlarının ve yağınında belirli seviyede tutulduğunda kilo alımına neden olmaz.Bilmemiz gereken şey şu çiğ köfteyi ne kadar tüketecek olmamızdır.

  Çiğköftenin içerisinde kattığımız baharatların içinde olan acı ve pul biber vücudumuzda metabolizmamızın hızlanmasına neden olur ve bu nedenle vücudumuz daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu da daha fazla madde yakımı, daha fazla vücutta depolanmış ürünlerin yakılması anlamına gelmektedir.

  Çiğ köfteyi kararında tüketirseniz hem kilo vermeniz daha kolaylaşır hem bu güzel tatdan da mahrum olmamış olursunuz.Şunuda unutmayın etsiz yapılan ve içinde kullanılan baharatlar nedeniyle çiğ köfte zayıflamak için en iyi tercihlerden biri.Çiğ köfte 3 yada 4 adet tükettiğinizde güzel bir ara öğün olacaktır.
   
Yükleniyor...
- Çiğköfte Zayıflatır Forum Tarih
Çiğköfte Sevenlere Kötü Haber Sosyal Konular 16 Eylül 2012
Bitki Çayları Zayıflatır mı? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Sarımsak Çayı Zayıflatır mı? Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Yumurta Zayıflatır mı? Sağlıklı Beslenme ve Diyet 28 Şubat 2014