Çevremizde Çalışan Kişilerin Meslekleri

Konusu 'İş Dünyası' forumundadır ve Yasemin tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Yasemin Üye

Çevremizde Çalışan Kişilerin Mesleklerinin İsimleri

Öğretmen;Çocuklarımıza eğitim ve öğretim veren kişidir.

Diş Hekimi;Diş sağlığının korunması, diş ve ağız boşluğu hastalıklarının tedavisi için gerekli çalışmaları yapan kişidir.
    Otobüs Şöförü;Otobüs kullanan yolcu taşıyan kişidir.

Hakim;
    Anayasaya, kanunlara ve hukuk ilkelerine uygun olarak inceleyen,vicdani kanaatine göre ve bağımsız olarak karar veren kişidir.

Avukat; Kişi ya da kurumlar arasında yaşanan anlaşmazlıkların mahkemelerde yasalara ve kanunlara uygun bir şekilde kısa sürede ve güven içinde giderilmesine yardım eden kişidir.

Doktor;
    Önemli mesleklerden birsidir doktorluk biz insanların sağlığının korunması için önlem alan hastalıkların tedavisini yapan kişilerdir doktorlar.

Eczacı;
    İlaç yapan veya hazır ilaçları satan diplomalı kimselerdir.

İtfayeci;
    Yangın söndürme kuruluşunda görevli kimselerdir.

Hemşire;
    İnsanlara hastalıklardan korunmanın yollarını anlatan bu konuda insanları bilgilendiren doktor tarafından hastaya verilen tedavi yöntemlerini uygalayanhastayı takip eden kişidir.

Benzer konu başlıkları: Çevremizde Çalışan
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Çevremizde Bizi Rahatsız Eden Sesler Nelerdir 20 Temmuz 2013
Bunları biliyormusunuz Çevremizde Bizi Rahatsız Eden Şeyler 18 Temmuz 2013
Bunları biliyormusunuz Çevremizde Hangi Meslekler Faaliyet Gösteriyor 11 Temmuz 2013
Bunları biliyormusunuz Çevremizde Önemli Kirlilik Nedenleri 11 Temmuz 2013
Bunları biliyormusunuz Çevremizde Evimizde Okul Ve Sınıfımızda Tasarrufla İlgili Neler Yapabiliriz 9 Temmuz 2013