çevre nedir-Çevrenin tanımı

'Ders çalışıyorum' forumunda Elfida tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Çevre, insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortam ve içinde yaşadığımız doğal ortamdır.

  Yani kısaca canlı varlıkları etkileyen dış tesirlerin tümüne çevre denir. Çevre geleceğimiz icin çok önemli katkılarda bulunur. Eğer çevremizi kontrol altında tutamazsak, bu bizim için ilerde pişman olunacak bir duruma gelir.

  Yaşam ve çevre birbirlerine bağlı iki önemli unsurdur.

  İnsan yaşamı ve doğal yaşam çeşitli dengeler üzerine kurulmuştur. İnsanın çevreyle oluşturduğu ilişki en büyük dengelerden biridir. Bu sistemler arasındaki ilişkiler çoğunlukla kişiler tarafından fark edilmeyecek kadar uzun ilişki halkalarıyla birbirine bağlı ve uzun süreli olabilmektedir.

  Bu doğal sistemlere dışarıdan gelebilecek etkiler sonucu doğal dengeyi oluşturan zincirin halkalarında meydana gelen kopmalar zincirin tamamını etkileyerek bu dengenin olumsuz yönde etkilenmesine neden olacaktır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Haziran 2014
 2. Çevre; insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Haziran 2014
Yükleniyor...
- çevre nedir Çevrenin Forum Tarih
Bebeklerde Baş Çevresi Küçüklüğü Nedir Bebek Bakımı 6 Ocak 2013
istanbulun çevre illere uzaklıkları nedir? Sorun Cevaplayalım 9 Ekim 2012
Doğal Çevre Nedir Kısa Bilgiler 26 Mayıs 2012
Çevre kirliliği nedir kısaca Okulistik 11 Nisan 2012