çevko hakkında kısa açıklamalı bilgiler nelerdir?

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 14 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. Çevko hakkında kısa açıklamalı bilgi

  Çevko Çevre Koruma Ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfının kısaltılmış halidir. İstanbulda 1 Kasım 1992 tarihinde kurulan vakıf; ambalaj atıklarının geri kazanımında Türkiye'nin önde gelen yetkilendirilmiş kuruluşu olarak kalmak vizyonunu öngörmektedir.

  Türkiye'deki ambalaj atıklarının, sanayinin önderliğinde toplum ve yerel yönetimlerin işbirliği ile, sürdürülebilir bir sistem içinde geri kazanılması ve geri dönüştürülmesini amaçlayan Çevko; cam, metal, plastik, ve kâğıt/karton türü evsel nitelikli ambalaj atıklarının değerlendirilmesi için sağlıklı, temiz ve ülke gerçeklerine uygun bir geri kazanım sistemi oluşturulmasında temel unsurların bu atıkların kaynağında ayrı toplanması, geri dönüşüm sanayi ve kapasitesinin yaratılması ve tüketici eğitimi ve katılımının sağlanması gerekliliğine inanarak bu doğrultuda etkinliklikler hedefliyor.

  ÇEVKO, "Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği" uyarınca, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın 31.03.2005 tarihli kararı ile, her çeşit ambalaj atığının geri kazanımı konusunda "Yetkilendirilmiş Kuruluş" tur.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Kasım 2013
Yükleniyor...
- çevko hakkında kısa Forum Tarih
Çevko vakfının amacı nedir kısaca Atasözleri ve Deyimler 27 Ağustos 2012
çevkonun yaptığı çalışmalar kısaca Sorun Cevaplayalım 5 Eylül 2011
Çevko'nun Açılımı Nedir? Çevko açılımı Merak Ettiklerimiz 22 Mayıs 2011
Miryokefalon Savaşı’nın Anadolu’nun Türkleşmesindeki yeri ve önemi hakkında bilgi Genel Türk Tarihi 7 Eylül 2016