Cevizin Vücudumuza Faydaları

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Yasemin tarafından 27 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ceviz insana kendini iyi hisettiren zengin omega 3 kaynağıdır aynı zamanda ceviz son derece besleyicidir beyni korur.Ceviz alırken renginin sarı değil de beyaz olmasına dikkat etmelisiniz.

  Ceviz vitamin, mineral, protein ve lif açısından çok besleyici bir besin kaynağıdır.Ceviz İçerdiği Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri sayesinde beyin ve zeka gelişimini destekler. Vücuda enerji vermenin yanında hafızayı kuvvetlendirmek için birebirdir.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cevizinfaydalari-29309.jpg]cevizinfaydalari-29309[/IMGALT]

  Ceviz ruh halimizi düzeltir diğer yemişler arasında en yüksek oranda omega-3 yağı içeren besin kaynağıdır ceviz. Omega-3'ler, trigliseridlerin düşmesine yardımcı olmak ve damarlarda plak oluşumunu azaltmak gibi sağladığı önemli faydaların yanında, aynı zamanda çeşitli seviyedeki beyin fonksiyonları da desteklemeye yarar.Çeşitli incelemeler omega 3 verilen okul çağındaki çocukların dikkatinin önemli derecede arttığını, davranış bozukluklarının azaldığını, göstermektedir.

  Çocuklarımıza balık yedirmek, hatta bunu onların beslenme çantalarına koyarak okula götürmelerini sağlamak zor olduğuna göre en iyi besin kaynağı cevizdir çocuklarımız için gerçekten harika bir besin tercihidir.Ceviz Vücudumuzdaki zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardım eder. Kolesterolü düşürmeye yardımcıdır. Hazımsızlığı giderir. İshal, kabızlık ve dizanteriyi giderir. Göğüs ağrılarında ve öksürükte faydası görülür. Ceviz yağı Bağırsak kurtlarını döker. Ayrıca ceviz cildinizdeki lekelere sürülüp ovulursa lekeleri giderecektir. Nasırlara sürülürse iyileştirir. Ceviz, Bal ile birlikte yenirse basura iyi gelir.
   
Yükleniyor...
- Cevizin Vücudumuza Faydaları Forum Tarih
Cevizin Bilinmeyen Faydası Sağlık bilgisi 13 Nisan 2012
Kurutulmuş Hindistan Cevizinin Faydaları Şifalı Bitkiler 10 Kasım 2011
Cevizin kadınlara olan faydaları nelerdir? Haberler 10 Eylül 2011
Pikan cevizinin faydaları nelerdir? Merak Ettiklerimiz 29 Temmuz 2011