Cep Telefonunun Şarj süresi nasıl uzatılır?

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  Cep Telefonunun Şarj süresi nasıl uzatılır?

  [​IMG]
  Özellikle akıllı telefonlarda şarj ömrünün kısa olması büyük bir sorun malesef.Bir cep telefonunun fonksiyonları ne kadar çok olursa o telefonun şarj ömrü azalıyor.Olmadık zamanlarda şarjının bitmesi cep telefonu ya da akıllı telefon kullanıcılarının en büyük endişelerinden birtanesidir.

  Pili en uzun süre dayanan akıllı telefonun bile günde en az bir kez şarj edilmesi gerekebiliyor. Ancak her zaman telefonu şarj etme imkanı bulunamayabiliyor.Gerektiği anlarda cep telefonunuzun şarj süresini uzatmak için başvurabileceğiniz birkaç basit yöntem var. İşte onlardan bazıları:

  Akıllı telefonlarda en çok enerji harcayan özellikler kablosuz veri bağlantılarıdır. Kullanmadığınız zamanlarda akıllı telefonunuzun, 3G, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını kapatın. Bunları sadece gerektiği zaman açsanız da işiniz görülecektir.Lokasyon servisleri de çok enerji tüketir. Bu yüzden yön bulma programlarını veya telefonunuzun harita uygulamalarını kapatın. Bu şarj ömrünüzün yüzde 10-20 daha uzun olmasını sağlayabilir.
  Ekran parlaklığını ya da ekran ışığını azaltın. Telefonunuz destekliyorsa ekran parlaklığını otomatik ayarlamasına izin verin. Ekran parlaklığını azalmanız size ciddi oranda pil süresi kazandıracaktır.
   
Yükleniyor...
- Telefonunun Şarj süresi Forum Tarih
Cep Telefonunun İnanılmaz Zararları Bunları biliyormusunuz 27 Mart 2013
Cep Telefonunun Ekranı Nasıl Temizlenir? Teknoloji Haberleri 21 Kasım 2012
Cep telefonunu kim buldu, cep telefonunun icadı Ders notları 20 Şubat 2011
Cep Telefonunun Zararları Teknoloji Haberleri 4 Eylül 2010