Cep Telefonu Tamir ve Bakım Kursu

'Teknoloji Haberleri' forumunda gsmegitimi tarafından 15 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. gsmegitimi

gsmegitimi Yasaklı

Cep telefonu tamir Sektöründe, tamir yapan kişilerin büyük çoğunluğunun herhangi bir elektronik tahsili yoktur. Kimsenin GSM Sistemi ve MS(cep telefonu) hakkında en ufak teorik bilgisi yoktur. Cep telefonunu oluşturan malzemelerin, entegrelerin gerçek manada yapıları, görevleri ve çalışması bilinmiyor. Kulaktan dolma ve deneme yanılma yoluyla hiçbir bilgiye dayanmayan müdahaleler yapılarak onarım yapılmakta.

Arızaların sebepleri ve çıkış yolları şansa; deneme yanılma yoluyla bulunuyor. Bunun sonucunda da tamir edilmesi mümkün olan bir cihaz, tamir edilemeyecek hale gelmektedir. Bu kayıplar sonucunda personel üzerinde psikolojik baskı, zaman kaybı ve müşteri memnuniyetsizliği oluşmaktadır.

Eğitim programımızın amacı; cep telefonu tamir etmek isteyen kişilere cep telefonu bakım-onarım bilgi seviyelerini, temelden başlayıp, güncel bilgileri de sunarak daha ileri düzeye taşımak, oluşan arızaların hızlı giderilmesi için çözüm yolları-teknikleri öğretmek ve sizlerin(katılımcıların hiçbir) yardım almadan kendi ayaklarınız üzerinde durmanızı(sını) sağlamak.

Bu bağlamda kurumumuzda tüm "Cep Telefonu Tamir Teknisyenlerinin" ihtiyacını karşılayacak, piyasanın ihtiyacını bilerek ihtiyaca yönelik çözüm önerileri getirebilecek yeterlilikte, teknik elemanların yetiştirilmesini sağlamak.

Cep telefonlarında meydana gelebilecek bir çok sorunun mevcut işyeri imkanları dahilin de başka bir servis ortamına gitmesine gerek kalmadan veya bulunduğu teknik servis ortamında eğitim almış teknik personel tarafından çözülebilmesini sağlamak. Bunun sonucunda, ekonomik ve zaman kayıplarını en aza indirmek.

Eğitimlerimizde, cep telefonu tamir sektöründe insan niteliğine dair sürekli değişen ihtiyaçları belirleyip çağın gerekleriyle yaşadığımız toplumun koşullarını bütünleştirerek, bireyler, kurumlar ve toplumumuz için yüksek değer teşkil eden eğitimler vererek, nitelikli ve insan ilişkilerinde başarılı, bulunduğu işletmeyi ileriye taşıyabilecek iş gücünün oluşmasını sağlamak. Diğer taraftan piyasanın ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü yetiştiren ve bireylerin "Hayat Boyu Gelişim" sürecini destekleyen bir eğitimin altyapısını vermiş olmak.