Cennet papağanı yavrusu

'Hayvanlar Alemi' forumunda Bloom tarafından 5 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. 19 Mayısta dünyaya gelen Badem isimli cennet papağınım büyüdü ve çok çirkin bir hayvandan çok tatlı bir kuşa geçmeye başladı. Ve daha tüyleri çıkmadı ve işte son hali

Yavrumuz ve yanında kırılmamış 2 yumurta :f106:

Bunlarda Tipitip ve Fıstık yani anne ve baba :f30:

alemşah bunu beğendi.

2. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Bunlar ben görmeyeli epey büyümüsler.Benim gördüklerimin papağan yavrusu olduğuna şahit gerekirdi. :(

Hatta bakamamıştım :oops:

3. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

:f30: :f30:
    yuvamız biraz kirli ama valla bizim suçumuz değil kafese koyduğum tüm kağıtları didikleyip yuvaya taşıdı baba kuş yani "Tipitip"
    Bu arada cennet papağanı besleyenler için küçük bir dip not sizde bizim gibi acemiyseniz lütfen yumurta olduğunda ve yavru doğduğunda bakmayın ve elinize almayın yoksa anne hırçınlaşıp bir katile dönüşebiliyormuş :(

4. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Aman da amann kimler gelmiş foruma:f40: prensesimizin sevimli papağanları.:f63:Memnun olduk Bloom.Ne güzel de isim vermişsin..Teşekkürler canım bizlerle paylaştığın için.:f40:

5. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Çok güzellermiş
    Benimde var ama papağan değil Muhabbet kuşları yanlız Muhabbet kuşlarına bir türlü banyo yapmalarını öğretemedim banyo yapsınlar ondan sonra resimlerini çeker foruma atarım şimdi çok kirliler :f30: güzel çıksınlar foruma değilmi:f63:

6. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Banyo ortamını hazırladıktan sonra odada kimse ve ses olmayacak öyle biliyorum :f196:

7. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Bizimkiler utangaçlar:f196:

8. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Yav bizim kuşlar çok mu arsız bizim yanımızda duş alıp kurulanıyorlar umurlarında bile değil odada biri varmış ses varmış :f30: :f30:

9. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

blom büyüdüklerinde de paylaşırsın bizimle unutma çokda sevimli tipitip ve fıstık
    eskiden muhabbet kuşu beslerdim benimki hiç rahatsız olmazdı direk banyoya girerdi çok yaramazdı :)
    en son cennet papağanım vardı ama eterince ilgi gösteremiyordum ve tekti dayımlara verdim şimdi tam bir pop yıldızı olmuş müzik duyunca yerinde duramıyor :)

10. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Tipitip ve Fıstık çok sevimliler. Ama şimdilik badem için aynı şeyi söyleyemeyecemim Blomcum. Tüyleri çıkınca severiz onu da ;)

11. by_67

by_67 Yasaklı

Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Thanks Abicim Güzel Paylasım..

12. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

şeker bişİii tşKK xD

13. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Ay Çok Tatlılarrrr :) :)

14. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

[ı]süperler çifte kumrular gibiler [/ı]

15. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

çok güzelleer..

16. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

arkadaslar benim cennetler ciftlestı fakat hala yumurta cıkmadı normalde 10 gün içinde cıkarmıs hala anlamadım neden cıkmadı bileniniz varmı saygılar

17. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

arkadaşlar benim bi sorunum var papağanlarımın tüyleri dökülüyor oncelerı yavrudurlar tüy degiştiriyorlar diğe düşündümşimdi ise hastalar mı diyorum foruma resimlerini koysam yardımcı olurmusunuz

18. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

Pascal; kuşlar tüylerini genelde stresten ve sıkıntıdan dökerler
    Eş istiyor olabilirler, fazla ilgiden olabilir, onları tedirgin edecek hareketlerden dolayı tüylerini dökerler.

19. Cevap: Cennet papağanı yavrusu

cennet papağanları güzelkuşlar insana mutluluk veriyor bize bu mutlulu yaşatanlara teşekkürler

20. Cevap: Cennet papağanı yumurtasına hazırlık ve sonrası için neler gereklidir.

Arkadaslar ben acemı bbır kus besleyıcısıyım.Yumurta cıkmadan nasıl bır yer hazırlamalıyım anne ve babadan ayrımı olmalılar cıktıktan sonra ne yapmalıyım yada benmı cıkarmalıyım kendılerımı cıkıyorlar