Cennet Papağanı Cinsiyet (Dişi ,Erkek)

'Hayvanlar Alemi' forumunda Dark tarafından 6 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Cennet Papağanı Cinsiyet ayirimi:

Disi ve erkek genelde ayni renktedir. Cinsiyeti belirleyici bir takim fiziksel özellikler olsa da, dogru tespit ancak endoskopi ya da birkaç tüye uygulanacak DNA testi ile kesin olarak bilimsel yöntemlerle yapilabilir.

Erkek ve disileri görüntülerinden ayirmak oldukça zordur. Genelde disiler, ayak araliklari daha genis olarak tünerler. Kuslar bir araya geldiklerinde, kuyruk tüylerinin durusu cinsiyetleri yönünden önemli ipuçlari verir. Disinin kuyruk tüyleri ayni boyda gibi gözükürken, erkegin kuyruk tüyleri kenarlardan ortaya dogru uzuyormus izlenimi verir.
    cennet disi erkek.

cennet.

2. Bizim tipitipin cinsiyetini öğrenmemiz için endoskopiye gerek yoktu radyodaki katılımcı arkadaşlarım bilirler :f106: :f106:
    Maşallah şimdi nurtopu gibi üç tane yavrumuz var kafese sığmadıkları için ayırmak zorunda kaldık.
    Bir faydalı bilgide ben vereyim.
    Cennet papağanları yavrularıyla geçinemeyen onlara üvey anne baba muamelesi yapan yaratıklar. Bu yüzden yavru yuvadan çıkmaya başladıktan hemen sonra kafesten ayırın. Bu yavrunun hayatı için gerçekten önemli.

3. merhabalar benim bir çift diye aldım cennet papağanlarım biri yuvaya girip çıkıyor ama erkek olan

4. bana yardımcı olursanız sevinirim daha yeniyim

5. sana nasıl yardımcı olacağımızı söylersen olmaya çalışırız

6. pet shoptan çift diye aldım fakat erkek yuvaya devamlı giriyor genelde dişi kuş yuvayı yapmazmı bende tedlrgin içindeyim acaba kandırdılarmı diye yani kısacası cinsiyetlerini çözemedim

7. kuşlar kaç yaşında?

Emin olmak için kuşları başka bir yere götür cinsiyetini sor ben öyle yaptım farklı yerlere sorunca cinsiyetlerinden emin oldum

8. kuşlar 6 aylık diye söyledi tünekte uyuklarken baktığımda ufak tefek belirtiler ayak açıklığına bakıyorum

9. Cennet papağanlarında erkek kuş daha korumacı ve evciman oluyor en azından bizim tipitip öyle :f196:
    Bu kuşlarda cinsiyet belirlemek çok zor oluyor ama ayaklarının duruşu sana ipucu olabilir. Zaten Dark arkadaşımız konuyu anlatmış. Eğer kesin emin olmak istiyorsan kuşları aldığın yere değilde başka bir kuşçuya götürüp sormak. Bu işten en iyi onlar anlar çünkü :f196:

10. ilginiz için teşekkür ederim siz ne zamandan beri bakıyorsunuz malum günümüz şartlarından oluşan stresten kurtulmak için güzel bir uğraş zaten çocukluğumdan beri hayvanları çok severim evde akvaryumum ve bir çift muhabbet kuşum var

11. Bir zamanlar benim de benim gibi sarı ; doğru dürüst uçamayan , yiyip yiyip yatan ,sürekli gagalayan bir muhabbet kuşum vardı.Bir gün annem acıkmıştır diye ekmek verince sizlere ömür :)))

12. merhabalar günaydınlar kuşlardan biri birkaç günden beri dışkısında beyazlığı çok olarak yapıyor hareketlerinde fazla sorun yok yem yiyiyor oyun oynuyor fakat erkek olarak zannettiğim kuşa görede bazen tüylerini hafif kabartıyor

13. merhabalar arkadaşlar dün çorluda tüm pet shopları gezdim hiç biri bana yardımcı olmadı ne cinsiyetleri hakkında nede değiştirmek için alışverişe gelince iyi oluyorlar çok kızdım anlıyacağınız elimde iki erkek cennetle ortada kaldım ne yapacağımı bilemiyorum bunlara inanmassak kimlere inanacağız dünden beri çok sinirliyim

14. Valla ben kuşlarımın cinsiyetini tüylerinden anliyorum...:f196:
    Eğer tüyleri bitişik v gibi ise erkek dağınık ise dişi diye biliyorum..:f196:

15. meraba ben cennet papağanların cinsiyetini nereden öğrenebilirim?

16. merhaba cennet papağanlarının cinsiyetlerini nasıl öğreneceğim konusunda bilgisi olan var mı nasıl öğrenebilirim

17. yazıyı dikkatli okursan anlatıyor zaten

18. cennetlerde erkek yuvayı yapar dişi isterse yardımcı olur

19. biri bana yardım etsin ben bir çift aldım hangisiin erkek dişi ooldugunu anladımda bunnlar ne zaman çiftlesiyor

20. slm arkadaslar merhaba cift cennet papanı aldım 1 hafta önce yuvadan cıkmıyolar hıç sadece yem yemek için cıkıyolar sebebı nedır yuvadan cıkmamalarınn .tesekkurler