Cem Özkan Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 6 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

 1. Cem Özkan Fotoğrafları

  Cem Özkan Biyografisi

  Cem Özkan 27 Mayıs 1969’da İstanbul’da doğdu.Cem Özkanın Müzikle tanışması 1987 yılında aldığı bas gitarıyla başladı. Gitarı eline aldıktan çok kısa bir süre sonra Ömer Ahunbay, Hakan Özer, Tarkan Mumkale ve Mehmet Gencer ile birlikte daha sonra adı China Band olarak değişen Waithing For The China adlı grubu kurdu.

  Cem Özkan 1989 Yılında Amerika’ya gitti. Amerika’da yaşadığı yaklaşık 8 yıl içinde çeşitli gruplarda bas gitar çaldı. Bu sırada da Türkiye ile bağlarını tamamen koparmayan Cem Özkan 2000 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Döndükten sonra eski arkadaşları Ömer Ahunbay, Hakan Özer ve Oğuz Kaplangı ile Rebel Moves’u kurarak bas gitarist olarak gruptaki yerini aldı.

  Cem Özkan 2005 Yılında Hasan Umut Önder ile kendi stüdyosu Soundcheck’i açtı. Bu sırada Rebel Moves’un ilk albümü piyasadaki yerini aldı.

  1996’dan beri yaptığı kendi bestelerini Can Şengün prodüktürlüğünde bir albümde toplamaya karar verdi ve 2006 Şubat itibari ile de kayıtlar başladı. Eğlenceli ama bir o kadar da yorucu bir dönemden sonra albümün kayıtları bitirildi.

  Cem Özkan Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Özkan Kimdir Resimleri Forum Tarih
Kemal Özkan Kimdir? Biyografi 7 Nisan 2014
Ömer Özkan Kimdir Biyografi 24 Mart 2012
Ali İzzet Özkan Kimdir Biyografi 16 Mart 2012
Abdullah Özkan Kimdir, Hayatı Biyografi 19 Ekim 2011