Çekirdekte "Allah" Yazıyor

'Masallar ve Hikayeler' forumunda Jeeny tarafından 13 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Çekirdekte "Allah" Yazıyor...
    Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir vatandaş, kabak çekirdeği üzerindeki Arapça 'Allah' yazısını görünce büyük bir heyecan yaşadı. Fatih Koçyiğit isimli vatandaş, çekirdeğin resmini çekip çerçeve yaparak duvara astı.

Turgutlu ilçesi Atatürk Bulvarı üzerinde Mehmet Koçyiğit'e ait Yemen Kuruyemiş dükkanında çalışan Fatih Koçyiğit, kabak çekirdeklerini raflara koyduğu sırada gözüne çarpan bir kabak çekirdeğini eline aldı. Üzerinde farklı bir şeyler gören Koçyiğit, Arapça bilen bir kişiye çekirdeğin üzerindeki şekilleri ve yazıyı gösterdi. Sorduğu kişi çekirdeğin üzerinde Arapça olarak "Allah" yazdığını belirtti.

Kabak çekirdeğini dijital ortamda büyüterek çerçeveli olarak iş yerine asan dükkan sahibi, çekirdeği görmek için her gün çok sayıda insanın kendilerini ziyarete geldiğini ifade etti. Çekirdeği bulan Fatih Koçyiğit, raflarda azalan ürünlerin üzerine yenilerini koyduğu sırada gözüne üzeri yazılı bir kabak çekirdeği çarptığını belirterek "Arapça olduğunu düşündüğüm çekirdeği bir din görevlisine gösterdim. İmam bana çekirdeğin üzerinde 'Allah' yazdığını söyledi. Çok şaşırdım ve duygulandım. Birçok meyvenin üzerinde buna benzer bir yazı olduğunu televizyonlarda izlemiştim benim başıma da bu tür bir rastlantının geleceği aklımın ucundan geçmedi. Bu çekirdekler Ukrayna'dan ihraç ediliyor. Bu çekirdeği ömrümün sonuna kadar saklayacağım" diye konuştu.

2. :f118: :f118: :f118:

Teşekkürler Jeeny..

3. bilgi ve paylaşımına teşekkürler jenny

4. Çok ilginç paylaşım için tşkr jeeny

5. gerçekten çok ilginç ve ibret verici :f40:

6. Bu tarzda pek çok resim görmüştüm ama çekirdeği ilk kez duyuyor ve görüyorum gerçekten ilginçti teşekkürler Jenny

7. Bundan 20 sene önceydi komşum karpuz almış tam ortasında çekirdeklerle Allah yazılıydı o zaman bizde çok şaşırmıştık ama ibret alınması gereken bir olay bence:f63:

emeğine sağlık Jeeny:f40:

8. Emeğine sağlık Jenny
    ibretlik diyorum sadece