Çayın Faydaları Hakkında Bilgi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 11 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Çayın Faydaları

Çayın faydaları ve zararları üzerine açıklamalarda bulunan ABD'li uzmanlar çayın, rengiyle göze, kokusuyla burna, şekerini karıştırırken kulağa, sıcaklığıyla tene, tadıyla dile iyi geldiğini söyledi.

Saça, cilde. kokuya iyi geliyor

Saçı şampuanla yıkadıktan sonra, son su olarak bir çaydanlık ılık çayla durulayın.

Ayağınız kokuyorsa, ılık çay dolu bir leğene ayaklarınızı daldırın ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır.

Cildiniz yağlıysa banyodan çıkmadan bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun.

Uzmanlar, ''Şişmanlar, kalp, sinir, mide ve karaciğer hastaları, böbreklerinde kum veya taş olanlar, yüksek tansiyondan yakınanlar, mümkün olduğu kadar az çay içmeliler" uyarısında bulundu.

Çay içenler ile çay içmeyenler arasında, kalp krizi sonrası ölüm oranları da araştırıldı. Çay tüketimi fazla olanlarda, çay tüketmeyenlere oranla yüzde 44 daha az kalp krizi nedenli ölüm görülüyor.

2. Cevap: Çayın Faydaları

Türkiye de en fazla içilen içecek çay olduğuna göre bilmeden de olsa faydalı işler yapabiliyoruz
    teşekkürler wish abla

3. Cevap: Çayın Faydaları

çay gibisi yok tabiki.
    çaylar benden forumdaş
    bizim köyü özledim yaaa

4. Cevap: Çayın Faydaları

Ellerine sağlık Aykut. Valla insan bu saattede çayı aramıyo değil. O yeşillik çay bahçesi mi :f196:
    Köyünüz çok güzelmiş. :f40:

5. Cevap: Çayın Faydaları

evet çay bahçesi ama bizim ev o değil bizim evin etrafı fındıklıktır çaylıkta fındıklığın sonunda tüm forumdaşı davet edeyim belki benimde 2 yıl aradan sonra gitmek için bahanem olur :)

6. Cevap: Çayın Faydaları

Aykuta bize fincanla çay mı ikram ediyorsun yoksa gidin çayınızı kendiniz toplayın mı diyorsunuz bilmiyorum ama tercih hakkım varsa ben fındık bahçesini alayım, çay içmeyen biri olarak iş çıkarmayım başıma :f106:

7. Cevap: Çayın Faydaları

Valla Ben En Fazla Kola İçiyorum :) Hemde Zararlı Olduğunu Bile Bile Ama Ne Yapayım Çok Seviyom :D

8. Cevap: Çayın Faydaları

tşkler paylasım için cayı gercekten sevıyorum...

9. Cevap: Çayın Faydaları

Bu çay yeşil mı siyah mı yoksa hepsı aynı etkıyı sağlıyormu?)

10. Cevap: Çayın Faydaları

Bi oturuşta en az 5-6 bardak içiyorum :f40: İyi kalp krizinden ölmem bari :f196:

11. Cevap: Çayın Faydaları

Hep çayın zararlarını duyduk yararlarını duymak ne güzel teşekkürler Wishim..

12. Cevap: Çayın Faydaları

Hele birde yanında bisküvi felanda varsa :D Allaaaah yemede yanında yat :D