Çayda erimeyen bisküvi

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 31 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Bisküvileri çaya batırmak büyük zevktir ancak bisküvinin çayın içinde dağılmasını önlemek ise büyük işkencedir.İşte; İngiliz araştırmacılar asrın derdine çare buldu!..
    Çaya dayanıklı bisküvi..:f196:

İngiltere’de araştırmacı Felice Tocchini çayın içinde dağılmayan bisküvi üretti. Patates unu içeren bisküvi çayın içinde 25.5 saniyeye kadar kalabiliyor.

İngiltere Worcester’da her yıl yapılan yemek ve şarap festivaline, ‘yeni icat ettiği’ bisküvisiyle katılan Tocchini, “Birçok insan bisküviyi kuru kuru yemektense çaya batırmayı sever. Bu çocuk ya da büyük herkes için büyük eğlencedir ama bu zevk, bisküvinizin çayın içinde parçalanmasıyla kabusa döner. Ben de bu durumdan şikayetçiydim ve aklıma bisküvi hamuruna patates unu katmak geldi. Sonuç mükemmel” diyor.

Worcester’de bir restoran işleten mucit aşçı, pişirmeden önce üzerine yumurta sürdüğü bisküvilerin içine çikolata parçaları da koymuş. Tocchini, şimdilik sadece yakınlarının yiyebildiği bu bisküvinin bir gün paketlenip satılacağına inandığını söylüyor.

2. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Vayyyy 25.5

3. Flu

Flu

Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Bende çaya büsküvi batırmaya bayılan biriyim ama asrın da sorunu değildi kanımca:) çok sevimli paylaşım teşekkürler;)

4. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

vayy be teşekkürler :)

5. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Yaşasın bisküviler çaya :f30:

6. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Ben sevmediğim için sevenlerin adına sevimdim..bu konuyu okurken aklıma birde hani bisküvi arasına lokup sıkıştırlarya o geldi ne kel alakaysa çünkü onuda sevmem :)

7. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Bisküvi arasına lokum sıkıştırma nedir Ezlem onuda ilk kez duyuyorum.:f30:

8. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

İngilizler gerçekten aşmış kendini daha neler göreceğiz acaba :)

9. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Hiç duymadım deme Yaren ..Çok güzel olur :D Bisküvi arası lokum :D :f196:Ayrıca bu buluş iyi olmuş bazen bisküviyi batırırsın çıkaramadan pat diye düşer içine..Uğraş dur :f30:

10. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Bayılırım ben de çaya bisküvi batırmaya. Bunu buldukları iyi oldu. :f196:

11. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Yarenciğim hemen tarifini vereyim sana malzemeler:düz kremasız her hangi bir bisküvi ve lokum :f196:Şimdi 2 tane bisküviyi alıyorsun birinin üstüne lokumu koyup diğeriylede kapatıyorsun(tost gibi..:)) sonra yiyorsunn..:f40:

12. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Açıktım bir anda :) Ezlem ablanın tarifini uygulamak geldi içimdende oruç malum :( iftarda yaparız artık :f40:

13. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

:oops: Araştırdım evet öyle bir gelenek varmış..Bizim çocukluğumuzda bisküvi ve lokum lüksümüz yoktu maalesef.:f40: Ekmek arasına küpşeker sıkıştırırlardı.Fırından yeni çıkmış taze ekmekle bir lezzetliydi ki sormayın.:f30:

14. Cevap: Çayda erimeyen bisküvi

Ben Çaya Büskivi Batırmayı Sevmiyorum Ama Bilgi İçin Teşekkürler Yaren Abla