Çatışma Ve Uzlaşma Ne Demektir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 10 Ekim 2012 tarihinde açılan konu 1. Çatışma Ve Uzlaşma Ne Demektir Açıklaması

  Uzlaşma Ne Demek

  Uzlaşma, herkesin kararların alınmasına yaratıcı bir şekilde katıldığı bir kararalma sürecidir. Bir öneriyi oya sunup, çoğunluğun istediğinin olması yerine, grup herkesin kabul edebileceği bir çözüm bulmaya çalışır. Bu herkesin fikirlerinin ve itirazlarının dikkate alınmasını sağlar. Ama uzlaşma, sadece ödün vermenin ötesinde bir şeydir. Uzlaşma, sıklıkla ilk önerilenden daha iyi, yaratıcı ve herkesi memnun edecek şaşırtıcı çözümler bulma sürecidir.

  Çatışma Ne Demek

  Çatışma sadece insanlara özgü bir olay değildir. Tüm canlılar yaşamlarını devam ettirebilmek için sürekli olarak çevreleri ile mücadele etmek ve yeri geldiğinde çatışmak zorundadırlar. Bir canlı herhangi bir ihtiyacını tatmin etmek istediğinde bir engelle karşılaşırsa;bir gerginlik meydana gelir. Bireysel anlamda çatışma; hem fizyolojik hem sosyo-psikolojik ihtiyaçların tatminine engel olan sıkıntıların meydana getirdiği gerginlik halleridir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Ocak 2013
Yükleniyor...
- Çatışma Uzlaşma Demektir Forum Tarih
Hakkari Şemdinli'de Çatışma 19 Kasım Haberler 19 Kasım 2012
Şemdinli'de Çatışma 11 Eylül Haberler 12 Eylül 2012
Şırnak'ta Çatışma 3 Eylül Haberler 3 Eylül 2012
Van Başkale'de Çatışma 2 Eylül Haberler 2 Eylül 2012