Cartel Kimdir Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 22 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Cartel Kimdir Resimler


  Cartel Kimdir Kısaca Hayatı

  Cartel 1995 senesinde Türkiye'de ve Almanya'da büyük ilgi toplayan bir rap grubudur.

  Grup, Almanya'da üç ayrı rap grubun bir araya gelmesiyle doğdu. Cartel'i oluşturan topluluklar, Karakan, Cinai Sebeke ve Erci E'dir. Karakan'ın üyeleri Alper Ağa ve Kabus Kerim olarak tanınır. Alper Ağa ayrıca ilk Türkçe rap yapan kişi olduğu sanılıyor. Cinai Şebeke'nin üyeleri ise M.Ali, Babalu, Olcay ve InceEfe olarak tanınır.
  Grubun Cartel adındaki albümü ilk önce Avrupa'da yayınlandı (PolyGram Music). Kısa zamanda Avrupa'da medyanın dikkatini üzerine çeken grup hakkında MTV müzik kanalında röportajlar yayınlandı. Türk müziğinin sesini dünyaya duyuran nadir topluluklardan birisidir.

  Cartel Resimleri


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  "Cartel" adlı albümden sonra üç ayrı grup yollarını ayırdı ve solo çalışmaları başladı. Bozuştukları söylense de halen arkadaşları sürdüğü düşünülüyor. 1997 senesinde Karakan ve Erci E solo albümlerini çıkardılar. Özellikle Karakan beklediği ilgiyi bulamayınca Türkiye müzik piyasasından çekildi. Erci E daha sonra bir albüm daha çıkardı ama sesini fazla duyuramadı.

  Cartel'in kurucusu olan Alper Aga'nın 2008 haziran'ında Dream tv ye verdigi röportaj'ında yeni albüm müjdesini verdi..
   
Yükleniyor...
- Cartel Kimdir Resimleri Forum Tarih
Cartel Bir Oluruz şarkısı sözü Şarkı Sözü 5 Şubat 2011
Ebu Bekir El Razi kimdir kısaca Biyografi 20 Eylül 2016
Milyoner Son yazdığı eser hastalık hastası baş rol oynarken rahatsızlanıp ölen yazar kimdir? Sorun Cevaplayalım 10 Eylül 2016
Halil İnalcık Kimdir? Biyografi 4 Eylül 2016