Çarşamba Günü Edilecek Dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Masal tarafından 21 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. Çarşamba Günü Duası

Çarşamba Günü Hangi Dualar Okunur

Çarşamba günü okunan dualar

Bismillahirrahmanirrahıym.

-''Elhamdü Lillahi Rabbil alemine hamden kesira.Ellezistevcebe aleyna en nahmedehu ve neşkurahu ve na’budehü hamden daimen namiyen la yenkatıu kesiran kema hüve ehlül.Allahümmestür annil avrat.Vasrif annil mekruhati ve ferric annil mekrubati bi Rahmetike ya Erhamer Rahimin.ve sallellahü ala hayri halkıhi Muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmeıyn.''

Bismillahirrahmanirrahıym.

-Övgü Allah’a mahsustur. O geceyi örtü, uykuyu ise dinlenme vesilesi kıldı. Gündüzü de hareket ve çalışmak için yarattı. Uykudan beni kaldırdığın için Sana hamdolsun. Eğer isteseydin uyuduğum yerde kalmamı sürekli kılardın. Sana yarattıklarının sayamayacağı, sonsuza kadar sürecek şekilde hamd olsun. Allah’ım! Sana hamd olsun, yaratıp mahlukatı düzene koyduğun, takdir edip hüküm verdiğin, öldürüp dirilttiğin, hasta edip şifa verdiğin, afiyet verip denediğin için. Arş’a sulta kuran ve tüm alemi kuşatan Sensin. Allah’ım! Vesilesi gevşeyen, çaresi tükenen, eceli yaklaşan, dünyada pek arzusu kalmayan, rahmetine fazlası ile muhtaç olan, kullukta geri kaldığı için hasret ve üzüntüsü büyük olan, hata ve kayması çok olan, ihlas ile Sana tövbe eden bir kimse gibi Seni çağırıyorum. Peygamberlerin sonuncusu olan Muhammed (s.a.a)’e ve O’nun tertemiz Ehl-i Beyt’ine özel rahmetinle rahmet et ve bana Peygamberimiz Muhammed (s.a.a)’in şefaatini nasip eyle O’nunla birlikte olmaktan beni mahrum eyleme, gerçektende Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Allah’ım! Çarşamba gününde benim için şu dört şeyi mukadder eyle: Güç ve kuvvetimi kendi itaatinde harcamayı, sevinç ve mutluluğumu ibadetinde geçirmeyi mukadder eyle. Rağbet ve isteğimi kendi sevabına kavuşmakta ve meyilsizliğimi acıklı azabına sebep olacak şeylerde kıl. Senin, istediğine lütuf ve inayetin çoktur.

İstenilen bir şeyin gerçekleşmesi için

-Çarşamba günü "Maliki yevmiddin" den sonra 793 kere "Ya Müteal" okur.