Çaresiz Hastalıklara karşı okunacak dua örnekleri

'Dualar ve Faziletleri' forumunda eslemnur tarafından 12 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. Çaresiz Hastalıklara için okunacak dualar
  Her şeyden önce şunu çok iyi bilmemiz lazım ki çaresizlik insan içindir.
  Allah için çaresizlik yoktur.Kuran-ı Kerim her alanda bize rehber olan bir kitaptır. Bu rehberliğini hastalanınca ne yapmamız gerektiği husularda da bize göstermektedir.
  Bu konuda Kuran en güzel örneği Hz. Eyyüp (a.s) mın hayatıyla bize anlatmaktadır. Hz. Eyyüp a.s yaşadığı zaman itibari ile çaresiz bir hastalığa yakalanmıştır.
  Bütün vücudu yara bere içerisinde kalmış. Fakat o hastalığın verdiği sıkıntılara sabrederek Allah'a şükretmiştir. Sonunda "Rabbi enni messenniyeddurru ve entte erhamürrahimin." anlamı : Rabbim bana zarar dokundu (hastalandım. sen erhamürrahiminsin. diye dua etmiş ve hastalıktan kurtulduğu gibi hem de gençleşmiştir. İnşallah bizlerde sıkıntılara maruz kaldığımızda Hz. Eyyüp a.s gibi tam bir teslimiyetle Allah'a tevekkül ve iman edip ve de dua edersek her türlü maddi ve manevi hastalıklardan kurtuluruz. Ve şuna da kesinlikle inanmamız lazım aciz olan insandır çaresizlik insan için geçerli bir durumdur. Allah için değil. Zaten dua aciz bir varlık olan insanın, sonsuz kudret sahibi olan Allah'tan yardım dilemesidir.


  Yüksel UÇAR
  forumdas.net
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Mart 2012
Yükleniyor...
- Çaresiz Hastalıklara karşı Forum Tarih
Çaresiz Hastalıklara karşı okunacak dualar Dualar ve Faziletleri 11 Mart 2012
Erhan Güler Çaresiz Ayrılık Şarkı Sözü Şarkı Sözü 26 Temmuz 2012
Çaresiz bir derdin dermanına vurgunum..! Dini Konular 29 Aralık 2011
Öğrenilmiş Çaresizlik Nedir? Sağlık bilgisi 30 Mayıs 2011