Cansel Elçin Resimleri

'Resimli Konular' forumunda Ezlem tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Gerçekten çok iyi bir oyuncu eski bir röportajını okumuştum ve çok şaşırmıştım..Sizlerlede paylaşmak isterim..:f63:

Cansel Elçin

Önce sizi biraz tanıyabilir miyiz, nerede doğdunuz mesela?
    Tire'de doğdum. Babam terzi. Ben dokuz yaşımdayken Fransa'ya yerleştik.
    Neden?
    Babam çok cesurdu. Birdenbire her şeyi bırakıp gitmeye karar verdi.
    Fransa'da modacı olmak mı istiyordu acaba?
    Yoo. Türkiye'deki ortamdan, aileden memnun değildi ve birdenbire Fransa'ya gitmeye karar verdi. Fransa'yı çok seviyordu, bizim orada eğitim görmemizi istiyordu. Ben dokuz yaşımda orada yeniden okula başladım. Düşünün dokuz yaşında bir çocuğum, küçücük bir kasabadan, daha İstanbul'u görmeden, uçağa binip Paris'e gidiyorum. Her şey değişik. Eğitim, insanlar, yollar, her şey...
    Çok zor olmadı mı?
    Çok büyük bir kompleks ve travma yaşadım. Türkiye'ye tatile gelmeyi çok seviyordum, iki ay kalıyorduk. Çok mutlu oluyordum o sırada.
    Bu zor dönem sizin için ne kadar sürdü?
    Zaten ben 14-15 yaşıma kadar fazla konuşmuyordum. Böyle tek başına yaşayan bir çocuktum yani. Ondan sonra birden açıldım. Çünkü dili çabuk öğrendim. İnsan çocukken dili çok çabuk öğreniyor. Ama bu arada dokuz yaşıma kadar Türkiye'de benim kişiliğimde oturan şeyler kaldı tabii. Avrupa'daki Türkler tam Türk gibidir. Fransızlar, Türkiye'ye gelmeden bir Türkü görebiliyor orada. Biz orada çok daha Türküz.
    Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?
    Liseyi bitirdikten sonra para kazanmak istedim. Ailece ticarete atıldık. Özellikle ağabeyim çok başarılı oldu. Türkiye'den Fransa'ya tekstil ürünleri getiriyorduk. Sonra bir baktım 24 yaşımda, yine bu kompleks var bende. Akşamları işten sonra tiyatro okuluna yazıldım. Baktım çok hoşlanıyorum, iki yıl sonra bıraktım her şeyi, tiyatroya döndüm tamamen. Ecole Florent'e gittim.
    Önemli oyuncular ders veriyormuş orada.
    Evet. Master Class diye bir şey var, ünlü oyuncular gelip ders veriyor. Hani Amerika'da Actor's Studio var ya, Al Pacino, Robert De Niro filan ders verir. Gerard Depardieu, Sophie Marceau, Isabel Adjani gibi oyuncular da burada ders veriyor.

cansel-elçin-8.
    cansel-elçin. cansel-elçin-. cansel-elçin-1. cansel-elçin-2. cansel-elçin-3. cansel-elçin-4. cansel-elçin-5. cansel-elçin-6. cansel-elçin-7.