Canlı Yayında Rezalet

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 5 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Tecavüzden beter ! Canlı yayında rezalet !

Kanal 7 ekranları iğrenç bir rezalete ev sahipliği yaptı ! Bakalım RTÜK vicdanların buz kestiği bu rezalete ne diyecek ?

Kanal 7 ekranlarında Ebru ile Paylaştıkça adlı programda resmen bir skandala imza atıldı. Sevgilisiyle kaçan 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi genç kızın ailesi kızı kolundan tuttuğu gibi canlı yayına koşturdu.

Canlı yayında yaşananlar ise “Yok artık” dedirtti.

Sevgilisiyle kaçan ilköğretim öğrencisi 14 yaşındaki kızlarının peşine düşen aileye aslında güzel haberi polis vermişti. Polis olaydan tam 32 gün sonra genç kızı İzmir’de bulup ailesine teslim etmişti.

Polis genç kızı buldu ama genç kızın yaşadığı olaylar bitmedi... Çünkü ailesi kızlarının kolunu tutup Kanal 7’ye koşuyor. Ebru Gediz’in sunduğu “Ebru ile Paylaştıkça” adlı programa çıkartılan genç kız kameralar karşısında adeta sorguya çekiliyor.

Ebru Gediz’in “Tamam mı çocuğum”, “Bak teyzeler duymuyor canım benim”, “Çekinme canım, örnek olsun diye soruyoruz” telkinleriyle birlikte kız bir anda kendisini çarpraz sorgunun içerisinde buluyor.

Bu rezalet yayın sürerken henüz 14 yaşındaki genç kız ise düştüğü iğrenç durum yüzünden, başını yerden kaldıramıyor.

Bunlar da yetmezmiş gibi program öncesinde genç kızın ailesinin Ebru Gediz’e verdiği gizli bilgi de canlı yayında açıklanınca ekranları karşısındakiler neye uğradığını şaşırıyor. Çünkü ailesinin program öncesi “programda açıklanmayacağını düşünerek verdiği bilgi” 14 yaşındaki genç kızın 32 gün boyunca yaşadığı iğrençlikleri gözler önüne serdi. Genç kız birlikte kaçtığı sevgilisiyle birlikte olmuş hatta birlikte olduğu sevgilisi de “İlk kez benimle olmadı” demiş.

Kameralar önünde 14 yaşındaki bir genç kızın gururu, onuru ve yaşadıkları hiçe sayılırken Ebru Gediz son bombasını da patlattı: “Artık okuluna gitmek istiyor”...

Programda herkesi şoke eden bu anlar yaşanırken, kameralarda genç kızı tam kadrajla ekranlara taşıyordu. Genç kızın her mimiği yaşadığı travmanın her yansıması saniye saniye kameralara yansıdı.

Canlı yayında bu rezalet sürerken genç kızın yüzünün de mozaiklenmediği de gözönüne alındığında yaşanan rezaletin boyutu bir kat daha artıyor...

kaynak:haber3
    --------------------------------------------
    444 1 178 "RTÜK İletişim Merkezi"

RTÜK ŞİKAYET,İSTEK VE ÖNERİ FORMU>>>

_Şeyma_ bunu beğendi.

2. Cevap: Canlı Yayında Rezalet

gerçekden rezalet bence o tür programları tümden kaldırmalı ben nefret ediyorum hep kaçanlar aldatanlar saçmalıklar dan başka bişi değil saten anlaşmalı danışıklı dövüş hepsi bizim insanımızda böle salaklıkları seviyo malesef ne günlere kaldık bilmiyorum.

3. Cevap: Canlı Yayında Rezalet

Şu reytink için yapılana bak ya.:(O kız hayatı boyunca bunun etkisinde kalcaktır.Ben hiç kanl 7 ile samanyolu rogramlarını izlemedigimden bilmiyorum kızın yüzü sansürlümüymüş ?

4. Cevap: Canlı Yayında Rezalet

Allah akıl fikir versin şu programları yapanlara diyoruz...
    RTÜK'e de artık el at da durdur şu rezilliği diye sesleniyoruz...
    Nasıl bir iştir bu!...

14 yaşında ortaöğretim öğrencisi bir kız, erkek arkadaşı ile kaçıyor...
    Kızı 32 gün sonra İzmir'de buluyor polis ailesini teslim ediyor...
    Aile ne yapıyor?
    Alıyor o küçük kızı Kanal 7 stüdyolarını götürüyor...
    Ebru ile Paylaştıkça programına canlı yayına çıkarıyor...

Ebru Gediz kızı yayına çıkmadan "tatlı dille" sorguluyor...
    Güvenini kazanıp, çocuk ile birlikte olup olmadığını soruyor...

OLDU MU EBRU BU!..

Canlı yayında da küçük kızı dizinin dibine oturtup başlıyor ahkam kesmeye...
    İki lafının birinde "tamam mı çocuğum", "tamam mı güzel kızım", "oldu mu canım yavrum" diye diye bu rezilliği sergiliyor...

*"Şimdi bana doğruyu söyle güzel çocuğum, ne dedi sana Rıdvan... Biraz yüksek sesle konuş çocuğum bak teyzeler duymuyor canım benim..."

*"Çekinme canım yavrum benim, biz bunları örnek olsun diye soruyoruz"...

*"14 yaşında bir kıza sahip olabilir mi insan? Babasının soyadı altındayken kıza nasıl sahip olur..."

ZORLA OLMADI ABLA DEMİŞ

Küçük kıza yayın öncesi sormuş "sana sahip oldu mu" diye...
    Kız da anlatmış...
    -"Zorla olmadı abla" demiş...
    Küçük kızın o sözünü canlı yayında o yanındayken, annesi babası karşısındayken, milyonlar ekran başındayken deşifre etmekten çekinmiyor...
    -"Bu çocuk, başını okşarsın olur" diyerek...

İLK ERKEĞİ BEN DEĞİLİM DEMİŞ

Dahası da var...
    Kızı kaçıran çocuk emniyette demiş ki;
    -"Buse benden önce başkaları ile de birlikte oldu, ben ilk değilim..."
    Tatlı dilli spikerimiz Ebru bu bilgiyi aktarıp soruyor;
    -"Bunu söylemesi çok iyi bir şey, onun ne olduğunu görmesi açısından. Sen bir şey söylemek ister misin bu söze Buse..."

Allah aşkına küçücük bir çocuğa böyle bir işkence yapılır mı?
    14 yaşındaki bir çocuk böyle teşhir edilebilir mi?
    Okul arkadaşları izliyor bu programı...
    Sokağındakiler izliyor...
    Mahallesi izliyor...
    Bu çocuk nasıl onların yüzüne bakacak?
    Nasıl okuluna gidecek?
    Kamerayı burnunun dibine dayayıp da 14 yaşındaki bir çocuğu yaptığı hatadan dolayı bütün Türkiye'ye nasıl rezil edebilirsiniz...
    Bu hakkı kim veriyor size...

14 YAŞINDAKİ KÜÇÜK KIZIN YÜZÜ KAPATILMADAN EKRANA GETİRİLDİ
    BİZ KÜÇÜK KIZIN YÜZÜNÜ KAPATARAK YAYINLIYORUZ
    (Sansürlü olsa bile ben yayınlamak istemedim....)

BİR ÇİFT LAFIMIZ VAR EBRU SANA

Senin kullandığın lisanla söyleyelim...
    Olmadı bu canım yavrum Ebru...
    Reyting adına bir küçük kızın hayatını bitirdin...
    Olmadı canım spikerim...
    O tatlı dilinle yaptığın rezilliği örtemedin...
    Olmadı canım kızım...
    Anlatabildik mi?
    Hiç olmadı...

Kaynak: GAZETECİLER.COM

5. Cevap: Canlı Yayında Rezalet

Böyle konuları paylaşmalı ki herkes uaynasın artık yattığı bu reytin gafleti uykusundan bundan rahatsız olan bu konuyu okuyan herkes rtük e şikayette bulunsa belki bu programlarada bir sınır getirilir ilgisiz kalmayalım lütfen :f196:

6. Cevap: Canlı Yayında Rezalet

444 1 178 "RTÜK İletişim Merkezi"

RTÜK'LE İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN

Pardus'tan alıntıdır bunun için bir teşekkür gerekiyorsa pardus'a ediniz....

7. Cevap: Canlı Yayında Rezalet

_Tusun@mi_ inanın bir gün gelecek gzl olcak ben inanıyorum

8. Cevap: Canlı Yayında Rezalet

Diyecek pek fazla bisey yok hersey ortada
    Reyting icin yapılan sacmalıklara bakın ya cocugun hayatını kararttılar resmen hayatı boyunca o suclamalarla yasıyacak yada kendini öyle hissedecek ne bicim insan bunlar ya !:f30::rolleyes:

9. Cevap: Canlı Yayında Rezalet

Uchihaİtachi fikrimse dediğin kanal7 ile Samanyolu Tv Türkiyenin en iyi kanalların başında geliyor.
    hem bu olayı kanal`a bence hiç alakası yok.Aile ve Eğitim Şart diyoruz ya ondan eksiklik var bizde.
    Aile Aile olsaydı Tv ye gitmezlerdi :f63::f20: