Canlı yayında ölüme tepki

'Haberler' forumunda Karahan tarafından 13 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Canlı yayında ölüme tepki yağdı

  BBC kanalında yayınlanan belgeselde karaciğer kanseriyle boğuşan 84 yaşındaki Gerald'ın son iki ayına yer verildi. Yaşlı adamın saniye saniye ölümünün yayınlanmasının ardından, tepki gösteren binlerce kişi BBC kanalının telefonlarını kilitledi.

  İngiliz BBC televizyonunun prime time kuşağındaki belgeselinde kanser hastası yaşlı bir adamın ölüm anını yayınlaması yeni bir tartışma başlattı. BBC, belgeseli yayınlama nedenlerinin 'ölüm anında insan vücudunun fonksiyonlarını yitirme evrelerini göstermek' olarak belirtti. Ancak bu tür bir belgeselin yayınlanmasına karşı çıkanlar, BBC'nin reyting peşinde koştuğunu ve 'ölümün kişi ve ailesinin özeli olduğunu savundu.

  Karaciğer kanserine yakalanan 84 yaşındaki Gerald adlı İngilizin ölüm döşeğindeki son iki ayı videoya çekildi. 1 Ocak'ta Gerald son nefesini verdiğinde de kameralar yayındaydı. Dün gece yayınlanan belgeselde, Gerald son nefesini vermeden önce 'Bir mucize olmadıkça ölümden kurtulamayacağım ama korkmuyorum. Yaşamın bir film karesi gibi kesileceğine de inanmıyorum, ben bir şekilde yine var olacağım' dedi ve öldü.

  SON İKİ AYINI DAKİKA DAKİKA KAYDETTİLER

  84 yaşındaki Gerald'ın son iki ayı dakika dakika kameraya çekildi. Belgeselin yayınlanmasına karşı çıkanlar, BBC'nin telefonlarını kilitledi.

  sabah
   
Yükleniyor...
- Canlı yayında ölüme Forum Tarih
Twitter Canlı Harita Yayında! Teknoloji Haberleri 30 Ocak 2013
Telefonu Canlı Yayında Çalındı Sosyal Konular 18 Mayıs 2012
Canlı Yayında Doğum Güncel Bilgiler 4 Nisan 2012
İbo saldırıdan sonra ilk kez canlı yayında Magazin haberleri 6 Aralık 2011