Çanakkale savaşını anlatan fotoğraflar

'Genel Türk Tarihi' forumunda Bella tarafından 19 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. Çanakkale savaşını anlatan fotoğraflar

  Bu zafer Gelibolu Yarımadası üzerinden kazanıldı. O dönemdeki yani Birinci Dünya Harbi içindeki düşmanlarımız İngiltere ve Fransa, Gelibolu Yarımadasını ele geçirerek Çanakkale Boğazı'nı açmak ve devamında da başkent İstanbul'u işgal etmek niyetiyle bu harekata başladılar. Böylece Türk'lerin Avrupa ile bağlantılarını da tamamen kesmiş olacaklardı. Ancak Gelibolu Yarımadası'nın bilindiği gibi bizim tarihimizde ayrıcalıklı bir yeri vardır. Bizim Avrupa'ya geçişimizdeki ilk bölgedir. Avrupa Kıtası'ndaki sahip olduğumuz ilk topraktır. Avrupa'ya attığımız ilk adımdır. 1354 yılında Gazi Süleyman Paşa tarafından Türk topraklarına katılmıştır. İşte böyle bir vatan çiğnetilmemiş olması ile Çanakkale Zaferi önemlidir.


  Çanakkale Zaferi Fotoğrafları,

  çanakkale savaşı fotoğrafları1. çanakkale savaşı fotoğrafları2. çanakkale savaşı fotoğrafları3. çanakkale savaşı fotoğrafları4. çanakkale savaşı fotoğrafları5. çanakkale savaşı fotoğrafları6. çanakkale savaşı fotoğrafları7. çanakkale savaşı fotoğrafları8. çanakkale savaşı fotoğrafları9. çanakkale savaşı fotoğrafları10. çanakkale savaşı fotoğrafları11. çanakkale savaşı fotoğrafları12. çanakkale savaşı fotoğrafları13.
    2. Çanakkale savaşını anlatan fotoğraflar
  çanakkale savaşı fotoğrafları13. çanakkale savaşı fotoğrafları14. çanakkale savaşı fotoğrafları16. çanakkale savaşı fotoğrafları17. çanakkale savaşı fotoğrafları18. çanakkale savaşı fotoğrafları19. çanakkale savaşı fotoğrafları20,. çanakkale savaşı fotoğrafları21. çanakkale savaşı fotoğrafları22. çanakkale savaşı fotoğrafları23. çanakkale savaşı fotoğrafları24. çanakkale savaşı fotoğrafları25.