Çanakkale savaşı fotoğrafları renkli

'Genel Türk Tarihi' forumunda Yasemin tarafından 22 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. Çanakkale savaşı fotoğrafları renkli
  Çanakkale savaşını konu alan renkli resimler derledik sizler için beğeneceğinizi umduğumuz bu güzel resimleri sizlerle paylaşıyoruz.Önce çanakkale savaşı hakkında kısa bilgiden sonra çanakkale savaşı ile ilgili resimleri gözden geçirebilirsiniz.

  Çanakkale Savaşı, I. Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebeleridir.[9] İtilaf Devletleri; Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti konumundaki İstanbul'u alarak İstanbul ve Çanakkale boğazlarının kontrolünü ele geçirmek, Rusya'yla güvenli bir erzak tedarik ve askeri ikmal yolu açmak, başkent İstanbul′u zaptetmek suretiyle Almanya′nın müttefiklerinden birini savaş dışı bırakarak İttifak Devletlerini zayıflatmak amaçları ile ilk hedef olarak Çanakkale Boğazı'nı seçmişlerdir. Ancak saldırıları başarısız olmuş ve geri çekilmek zorunda kalmışlardır. Kara ve deniz savaşı sonucunda iki taraf da çok ağır kayıplar vermiştir.


  canakkale-savasi.65.

  canakkale-savasi9. canakkale-savasi.0. canakkale-savasi.6. canakkale-savasi.8. canakkale-savasi.87. canakkale-savasi. canakkale-savasi-1. canakkale-savasi4. canakkale-savasi.0.
   
Yükleniyor...
- Çanakkale savaşı fotoğrafları Forum Tarih
Çanakkale savaşının görselleri ve fotoğrafları Genel Türk Tarihi 7 Mart 2014
Çanakkale savaşı'nın bilinmeyen fotoğrafları Genel Türk Tarihi 27 Şubat 2014
Çanakkale savaşı fotoğrafları Resimler 26 Şubat 2014
Çanakkale Savaşının Fotoğrafları Resimler 27 Şubat 2013