Can Sıkıntısı Nasıl Geçer

'Güncel Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 6 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. Sebebini bilmediğiniz bir sıkıntımı va riçinizde nedense hiçbirşeyden zevk almıyor ve sürekli canınızın sıkılmasından mı şikayetçi oluyorsunuz o zaman bu sıkıntılarınızı gidermenizde sizlere yardımcı olacak yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Hayatımızda bazı anlar vardır gerçekten hayattan zevk almaz ve etrafımızda olan güzellikleri de göremez hale geliriz. Bunun genel bir adını birçoğumuz biliyoruz evet cevaplarınızı duyar gibi oldum bunun adı Can Sıkıntısıdır.

Zaman zaman insanın hiçbir şeyden zevk alamadığı, hiçbir faaliyette bulunmak istemediği, hayatın güzel yönlerini göremediği, can sıkıntılı zamanları olur. Böyle anlarda büyük bir bunalıma düşeriz, eğer bu durumdan kurtulamazsak ruh sağlığımız tehlikeye girebilir. Bunu önlemek için hayattaki ufak detayları yakalamayı bilmemiz gerekmektedir.Maddi açlık insanı böyle perişan böyle zayıf böyle güçsüz ediyor.

Peki Can Sıkıntsını gidermek için ise biz insanlar genel anlamda büyük bir uğraş ve çaba gösteriyormuyuz.Can sıkıntısı durumunda yapmanızı tavsiye edeceğim şeylerden ilki Allah'ı bol bol zikretmeniz olacaktır.Mutlaka bu konuyu ciddiye alın yapılması gereken en ciddi ve en güçlü çözüm yolu budur.Can Sıkıntısı durumlarında Allah'ı daha çok anmak sizi rahatlatacak ve daha pozitif düşünmenizi sağlayacaktır.Bu gibi durumlarda okumanız için sizlere kısa bir dua paylaşmak istedim Dinimizde Can Sıkıntısı için okunacak bir Dua vardır.

Ya Vedud ! Ya Vedud ! Ya Vedud ! Yâ ze’l-Arşi’l-Mecîd! Ya Mubdiu, Ya Muîdu! Ya Fe’âlun lima yurid! Es’eluke bi nuri vechikellezi mele’e erkane’ arşike ve es’eluke bi gudretikellezi kadderte bihâ ala halkike ve bi rahmetikellezi vesi’te kulle şey’in la ilâhe illa ente, Ya Muğisu eğisni, Ya Muğisu eğisni, Ya Muğisu eğisni